Міськрайонна газета

«ЩОБ НЕ СТАТИ ЖИВИМ ТОВАРОМ»

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у XXI ст. для кожної країни світу, включаючи  Україну. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу

 Саме цій проблемі був присвячений захід, який відбувся 10 лютого у Лебединській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості. Участь у семінарі взяли безробітні, спеціалісти Лебединського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та студенти Лебединського педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка, які навчаються за спеціальністю «Соціальна робота».

         Мета заходу: підвищення рівня поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, ознайомлення з сучасними формами рабства, включно з сексуальною експлуатацією, примусовою працею, дитячою працею та примусовим одруженням.

         Шляхом обговорення учасники семінару визначили причини та ознаки цього явища, ознайомилися з небезпечними наслідками та шляхами потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми, з шляхами підтримки та допомоги потерпілим. В ході семінару було проаналізовано типові приклади рекламних оголошень, що надаються про працевлаштування або навчання за кордоном в ЗМІ чи інтернеті сумнівними вербувальниками.

         На завершення учасники заходу отримали пам’ятки та буклети «Як не стати жертвою торгівлі».