Міськрайонна газета

ВУЛИЧНА АКЦІЯ З НАГОДИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

19 жовтня 2020 року в Лебединському районі відбулася вулична інформаційно-просвітницька акція присвячена Європейському дню протидії торгівлі людьми, який щороку відзначають 18 жовтня, проголошений у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН.

Цього дня в селі Ворожба провідним спеціалістом управління соціального захисту населення Наталією Федоренко та фахівцем із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анною Заболотною серед жителів сільської громади розповсюджено інформаційні листівки, плакати, які містять інформацію про проблему торгівлі людьми, види допомог особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу в таких ситуаціях.

Проведене експрес-опитування громадян щодо обізнаності з даної проблеми свідчить, що преважна більшість вважає, що з ними такого не станеться і це стосується лише молодих людей, які їдуть за кордон. Але, як свідчить практика, в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми – українець українця продає на Батьківщині.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Сьогодні термін «торгівля людьми» застосовується до різних видів жертв. Об’єктом цього злочину може бути будь-хто незалежно від віку, статі, соціального становища. Якщо робота вимагає фізичної сили (будівництво, прокладання залізничних колій або промислова риболовля) до такої роботи часто примушують чоловіків. Крім того чоловіки можуть використовуватися з метою правопорушень та у збройних конфліктах. Жінок піддають сексуальній експлуатації чи примусовій праці в домашньому господарстві, промисловому або сільськогосподарському секторах. Діти, особи похилого віку та люди з функціональними обмеженнями стають жертвами торгівлі людьми з метою жебракування. Примушують жебракувати також осіб, які мають залежність від психотропних речовин. Нині примусове жебракування є однією з найбільш поширених форм внутрішньої торгівлі людьми – після трудової експлуатації та сексуального рабства. Будь-які особи можуть також бути втягнуті в торгівлю людьми для вилучення та трансплантації органів. Важливо відзначити, що частина постраждалих від торгівлі людьми піддається експлуатації більш ніж одного виду.

Тож потрібно володіти правовою інформацією та знати як захистити себе і своїх рідних.

Звичайна пильність, обережність може врятувати як власне життя, так і життя близьких та рідних.