Міськрайонна газета

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ВІДЗНАЧИЛИ У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ

30 липня 2020 року в Лебединському районі відбулися вуличні інформаційно-просвітницькі акції, присвячені Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, за участі управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації, Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей, та молоді, служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації та Лебединського відділення Сумського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області

Цими днями в селі Михайлівка та Василівка провідним спеціалістом управління соціального захисту населення Наталією Федоренко та фахівцем із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Інною Гончаренко серед жителів сільських громад розповсюджено інформаційні буклети, пам’ятки, плакати, які містять інформацію про проблему торгівлі людьми, види допомог особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу в таких ситуаціях.

 Проведене експрес-опитування громадян щодо обізнаності з даної проблеми свідчить, що переважна більшість вважає, що з ними такого не станеться і це стосується лише молодих людей, які їдуть за кордон. Але, як свідчить практика, в Україні відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми серед осіб похилого віку та осіб з обмеженими можливостями з метою жебракування. Громадяни повинні знати свої права й бути готовими їх захистити.

 Наталія Федоренко наголошувала, що сьогодні торгівля людьми – одна з найбільш гострих проблем сучасності, яка має місце і в Україні. Постраждалі часто живуть серед нас, лишаючись непоміченими та навіть не сподіваючись на допомогу. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Важливо відзначити, що частина постраждалих від торгівлі людьми піддається експлуатації більш ніж одного виду.

Вербувальники зазвичай використовують особисті зв’язки або фальшиві рекламні оголошення у місцевій пресі, нелегальні кадрові агенції та вебсайти з працевлаштування. Посередниками у вербуванні можуть стати і близькі люди – знайомі, приятелі, сусіди, а інколи навіть друзі або родичі. Часом вони й самі не знають, якими насправді можуть бути наслідки їхнього посередництва. Умови, що пропонують вербувальники, є зазвичай дуже привабливими та можуть здатися правдоподібними, наприклад фінансова допомога та підтримка в організації поїздки, оформлення всіх необхідних документів тощо.

Особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть звернутися до районної державної адміністрації. Вони мають право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на одержання одноразової матеріальної допомоги, виплата якої здійснюється управлінням соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, установленого на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

   Звичайна пильність, обережність може врятувати як власне життя, так і життя близьких та рідних.