Міськрайонна газета

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕБЕЗПЕКИ

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини. Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми ця проблема залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання  людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. Це злочин і відповідно кримінального кодексу України він карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Існують такі форми торгівлі людьми: рабство, залучення у боргову кабалу, використання у порнобізнесі, усиновлення або удочеріння в комерційних цілях, використання у збройних конфліктах, проведення дослідів над людиною без її згоди.

         В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.

         Для встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми може звернутися до управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації із заявою, надає документ, що посвідчує особу та, за наявності, інші документи, які б підтверджували факт торгівлі людьми (проїзні документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, довідку про перетин державного кордону, медичні висновки тощо).

         Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через громадську організацію «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини». Адреса: м. Суми, пл. Незалежності, 3, оф.412; тел.: (063) 149 49 03; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Якщо Ви стали жертвою чи свідком  торгівлі людьми:

Терміново телефонуйте – 102!- Лебединський відділ поліції головного управління Національної поліції в Сумській області (Сумська область, м. Лебедин, вул. Шевченка, 12; тел.: (05445) 2-02-21).

А також звертайтеся до:

Управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації: (Сумська  область, м. Лебедин, вул. Сумська, буд.12; тел.: (05445) 2-14-21).

Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: (Сумська  область, м. Лебедин, вул. Сумська, буд. 12; тел.: (05445) 2-21-31).

Служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації: (Сумська  область, м. Лебедин, вул. Сумська, буд. 12; тел.: (05445) 2-34-16).

Лебединського бюро правової допомоги (Сумська область, м. Лебедин, вул. Соборна, буд. 29; тел.: (05445) 2 14 12).

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в межах України), 527 (безкоштовно з номерів Київстар, Vodafone, Life);

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.