Міськрайонна газета

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЩОДО САМОВІЛЬНОГО ЗАЙНЯТТЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

Одним із пріоритетним напрямом діяльності органів прокуратури є боротьба зі самовільним зайняттям земельних ділянок

Нагадую, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за ст. 197-1 за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

При цьому, згідно вимог Закону України «Про державний контроль за використанням та охоронною земель» самовільне зайняття земельної ділянки - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

На даний час Роменською місцевою прокуратурою до суду спрямовано два обвинувальні акти за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, рішеннями Лебединського районного суду мешканці району притягнуті до кримінальної відповідальності та їм призначено покарання у вигляді штрафу.

Також, працівниками Лебединського відділу Роменської місцевої прокуратури на даний час проводиться процесуальне керівництво у 5 провадженнях вказаної категорії. Стан використання земель державної форми власності постійно перебуває на контролі працівників прокуратури.

Довідково: санкція ст. 197-1 КК України передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі строком до 3 років.