Міськрайонна газета

ПОДОРОЖУЄМО ЛЕБЕДИНЩИНОЮ

Нещодавно 34 вихованці туристсько-краєзнавчого відділу  Сумського обласного центру позашкільої  освіти та роботи з талановитою молоддю  в рамках обласної програми «Подорожуємо Сумщиною» здійснили екскурсійну подорож по  Лебединщині . Розпочали знайомство з історією міста з художнього музею імені Б.К. Руднєва.

Відвідали діти і районний краєзнавчий музей, де ознайомилися з історією заселення краю, перебігом історичних подій, отримали інформацію про економічний розвиток, починаючи від епохи пізнього палеоліту і до наших днів.

Лебединський краєзнавчий музей було створено в 1996  році. Сьогодні в залах музею розміщено близько 10 тисяч експонатів. Серед них – археологічні знахідки, документи та матеріали, пов’язані з історією, духовною та матеріальною культурою Лебединщини. Серед  цікавих експонатів: останки мамонта, що були знайдені в 1963 році під час будівництва автовокзалу в  Лебедині, посуд, особисті речі графа Капніста та ін. На чільному місці розміщено матеріали про перебування у 1859 році Т.Г.Шевченка на Лебединщині. Музейна бібліотека сьогодні налічує близько  200 примірників шевченкіани. У музеї зібрані цікаві матеріали про Лебединщину в період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років.  Це фотографії, документи про партизанський рух в краї,  матеріали про лебединів – учасників штурму Берліна, кавалерів ордена Слави,  земляків — Героїв Радянського Союзу, серед яких — двічі Герой Радянського Союзу, маршал бронетанкових військ П.С.Рибалко.

Подорож була цікавою, змістовною, діти отримали нові знання .

Своїми  враженнями діляться юні краєзнавці:

Пушкар Ірина: «Для мене найбільш пам’ятною стала розповідь про перебування Т.Г. Шевченка на Лебединщині в 1859р. адже ж саме тут він написав вірш «Ой, на горі ромен цвіте!»

Деулін Ілля: « Мене вразила експозиція про Велику Вітчизняну війну, дуже сподобалася карта першого воєнкома та рація, яку використовували партизанські загони для зв’язку з Великою землею».