Міськрайонна газета

ТОБІ ЦВІСТИ, МОЄ СЕЛО ГРИНЦЕВЕ!

Кожне сільське поселення у Лебединському районі особливе, індивідуальне, не схоже на якесь інше, кожне чимось вирізняється між інших. Гринцеве ж – добрими, гостинними, працьовитими людьми. І це правда, бо самі Небеса послали у цей день теплу, лагідну, тиху погоду. Сама природа  сприяла у проведенні Дня села.

Сільський голова Віктор Дикий, як завжди, відповідально поставився до організації святкового заходу. Він наче має талант згуртовувати усіх, адже вкотре на святі зібрались не тільки місцеві жителі, а й гості з інших населених пунктів. В цьому переконалися почесні гості – голова Лебединської райдержадміністрації Василь Калита, заступник голови районної ради Світлана Горошко, депутат Сумської обласної ради Магомед Галаєв, депутат районної ради Микола Кулішенко, генеральний директор ТОВ «Ворожбалатінвест» Микола Штукін, директор Штепівського ССТ Світлана Тонкошкур, які завітали на гостину до дружньої Гринцівської родини. Офіційну частину, що проходила у ошатному, відремонтованому сільському будинку культури, відкрив своєю вітальною промовою очільник району. Звертаючись до людей Василь Калита говорив про досягнення сільської громади, наголосив, що завдяки спільним зусиллям обласної і районної влади, громади, господарств, які працюють на цій землі, на виконання Програми Президента України Віктора Федоровича Януковича «Україна для людей», обласної програми «Нова Сумщина – 2015» за останній період вже зроблено чимало гарних справ. Розповів про плани на майбутнє.

Щирим словом від імені депутатського корпусу району привітала присутніх Світлана Горошко. Керівники району від райдержадміністрації і районної ради вручили Почесні грамоти і подарунки заслуженим жителям сільської громади.

Теплі вітання на адресу гринцівської громади прозвучали із вуст Миколи Штукіна. Відверто кажучи, пощастило сільській раді з інвестором. ТОВ «Ворожбалатінвест» орендує землі на території Ворожбянської і Гринцівської рад Лебединського району і надає значну допомогу у розвитку сільських територій. «Стараємось виконувати всі обіцянки, що давали людям в обмін на їхню землю» - говорить Микола Олексійович. Господарство впевнено крокує до успіху, з кожним роком нарощуючи темпи і обсяги виробництва. За його словами, завдяки запровадженню нових технологій, сучасної нової техніки, працьовитим трударям у 2013 році намолотили майже 28 тис. тон зерна. Наразі тут працює 10 сучасних комбайнів, 30 вантажних автомобілів, на яких задіяно близько 40 робітників. Працівників – немісцевих жителів господарство забезпечує гуртожитком. За звітний період поточного року підприємством виплачено 2 млн. 282 тис. грн. орендної плати. Надано матеріальну допомогу на ремонт доріг населених пунктів сільської ради, встановлення вуличного освітлення із використанням відновлювальних джерел енергії (енергія сонця), ремонт парадного ходу сільського будинку культури, обслуговування шкільного автобуса, проведення культурно – масових заходів. Крім того, минулого року у с. Гринцеве розпочала роботу Свято – Покровська церква, збудована за активної підтримки Миколи Штукіна. Село активно розвивається, осучаснюється, бо тут налагоджена тісна співпраця і порозуміння між сільською громадою у особі сільського голови та інвестора.

Гринцівчан поздоровили також депутат обласної ради Магомед Галаєв, звернувши особливі слова вдячності ветеранам Великої Вітчизняної війни за можливість існувати, жити і працювати на вільній, мирній землі, депутат районної ради Микола Кулішенко та голова добросусідньої Штепівської сільської ради Олександр Великодний.

Щирі слова вітання односельчанам та гостям адресував Гринцівський сільський голова Віктор Дикий та вручив подарунки найменшій жительці Вікочці Сіренко, матері – героїні, що народила і виховала 5 дітей Наталії Анатоліївні Анцифоровій, золотим подружжям Грищенків та Головченків, найстаршій жительці, яка нещодавно відзначила 100 – річний ювілей. Подяку за співпрацю і допомогу у організації заходів місцевого значення отримала від голови сільська школа.

 Як побажання кожному добробуту у родині всім присутнім на святі запропонувати скуштувати смачний святковий коровай. Потім, за традицією, згадали односельчан, що не повернулися з боїв, захищаючи рідну землю від фашистської навали в роки Великої Вітчизняної війни, вшанували  їх пам’ять хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

 Естафету гарних побажань продовжили артисти Сумської обласної філармонії, що прибули на запрошення сільської ради. Морем позитивних емоцій підхвачували сельчани кожен вокальний номер. Концерт зумів подарувати відчуття гордості за своє село, частинку культури цього поселення, потішити молодими обдаруваннями. В жодному іншому середовищі не можна на стільки адаптувати народну культуру, як там, де вона народилася, де є природне її існування, де є генетична пам'ять.

Святкування продовжила дискотека. Завершив вечір чудовий феєрверк, який подарував Гринцевому Магомед Джамалович Галаєв. Хоча, для місцевих мешканців, це, мабуть, закінчилась тільки офіційна частина свята….

Усі, хто завітав на свято села, переконалися в тому, що гринцівчани вміють не тільки гарно працювати, але й весело розважатися.

З одного боку, села колись – таки приречені на урбанізацію, а з іншого, ще якесь століття вони не втратять тієї особливості, поки ще стоять скрині з вишиванками. 

фото докладніше