Міськрайонна газета

ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ У ВЕЛИКИХ ЛУКАХ

 

З давніх часів і до наших днів відомо, що багатство України в її багатих землях, в її прекрасній природі, які завжди були головним скарбом для її завойовників. Саме завдяки великій кількості природних заповідників і національних природних парків, та і просто унікальних мальовничих місць, які подарувала ця земля, зелений туризм в Україні має всі передумови для свого розвитку. У якому б напрямі Ви не подорожували, з півночі на південь або із заходу на схід, Ви неодмінно відмітите багатство природної краси, яка розкидана по території всієї України, будь-то національно значимі заповідники, неосяжні степи або сільські поля, усаджені соняшниками або золотавою пшеницею.

 

Сьогодні розвитку зеленого сільського туризму приділяється більше уваги, ніж декілька років тому. Є у Лебединському районі мальовниче село Великі Луки Катеринівської сільської ради. Лучани тепло, хлібом – сіллю та радісною посмішкою завжди зустрічають гостей. Сповнені надією та неймовірним оптимізмом вони захоплено розповідають про історію створення села, запрошують до гостини в кожну хату. Ще декілька років тому у Великих Луках була лише одна хатина, оздоблена в давньо – українському стилі. А сьогодні силами громади вже відроджено кілька таких хатин. І все це завдяки землякам та нащадкам цього невеличкого села, які все своє життя несуть у своєму серці невичерпну любов до своєї маленької батьківщини – це Худолій Анатолій та Скиба Анатолій. Як відмітив голова райдержадміністрації Василь Калита, цей різновид туризму сприяє розвитку малого бізнесу в аграрних регіонах, а сільським господарям дає можливість поліпшити своє фінансове положення. Виділяючи відпочинок в селі, як окремий вид туризму, можна передбачити, що багато хто віднесеться до цього з нерозумінням, оскільки для одних це звичний спосіб життя зі всіма перевагами і недоліками, а для інших – зовсім незвичайний спосіб відпочинку. Цей вид відпочинку якоюсь мірою можна порівняти з екзотичним туризмом, оскільки для людей, які народилися і все життя живуть в місті, сільські умови життя можуть здатися нічим іншим як екзотикою, тоді як місцеві жителі не уявляють собі іншого життя.

Відпочинок у Великих Луках – це помірно спокійний ритм життя, невідомий для багатьох і зберігаючий безліч сюрпризів; це харчування, засноване на свіжих овочах, фруктах, ягодах, які посаджені і вирощені своїми руками на екологічно чистій землі; це і українські галушки, вареники, млинці, деруни, сало з часником, голубці; проживання у сільській хаті, екскурсія по селу з відвідуванням заповідника “Михайлівська цілина”; це щоденні пікніки і душевні бесіди біля багаття в компанії близьких Вам людей.