Міськрайонна газета

ЗАХОДИ ДО 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т. ШЕВЧЕНКА В РАЙОНІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ

За словами начальника відділу культури і туризму Г. Богомаз : «У кожного народу є великі поети яких знають усі: і дорослі і діти. Для українського народу таким поетом є Т.Г.Шевченко, його ще називають Великим Кобзарем.»

В Михайлівській сільській бібліотеці  за участю учнів місцевої школи проведено літературну годину «Дитинство великого Кобзаря», присвячену життєвому і творчому шляху Т.Г. Шевченка.

Бібліотекар розповіла маленьким слухачам про життєвий та творчий шлях поета, про дитячі роки, про його раннє сирітство, діти прослухали вірші і самі із задоволенням декламували розповідь про дитинство, діти зачитали уривки із книги С.Васильченка «В бур'янах». Також, слухачі дізнались про роль художника Івана Сошенка, його друзів по Академії мистецтв у звільнені юнака із кріпацтва - В. Штеренберга, М.Костомарова, Б.Залеського, П. Куліша, М. Чалого, М. Щепкіна. На допомогу прийшов альбом, представлений на книжковій виставці «Вічно житиме - геній Тарас», в яку увійшли: книга Антоновича «Шляхами Т.Шевченка Чернігівщини»; альбом «Національний музей Т.Шевченка», книга сучасного українського поета М.Палієнко «Свята пора Кобзаря». Поетичні твори Т.Шевченка про Україну, її мальовничу природу, мову, любов до рідної землі декламували читачі бібліотеки: у віршах поета про калину - символ України згадується аж 365 раз. Улюблена квітка поета - барвінок.

Любов до пісні зберіг Т.Шевченко на все життя, тож його (твори) багато творів покладено на музику, а вірш «Реве та стогне Дніпр Широкий» став гімном для українців на довгі роки.
Поет, маючи непоганий голос, добре співав народні пісні і думи. Ми любимо свою країну, шануємо своїх геніїв, та коли згадують про Україну в чужій країні, то обов'язково називають ім'я Т.Г.Шевченка. Ім'ям Кобзаря названі вулиці, площі, парки, музеї в Україні, до пам'ятників Т.Г.Шевченка завжди несуть квіти.

Пам'ятники нашому поетові стоять під небом далекої Канади, Франції, Угорщини, США, Парагваю.
На закінчення поетичної години діти читали вірші поета і кожен із присутніх взяв книгу напам'ять.

В Лебединському районному краєзнавчому музеї  протягом тижня проведені екскурсії "Т. Шевченко на Лебединщині".