Міськрайонна газета

ВЕЛИКИЙ КОБЗАР - ЗНАКОВА ПОСТАТЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, ЯКА ЗДОБУЛА ПРАВО НА БЕЗСМЕРТЯ

Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори - так сказав про Тараса Шевченка Іван Франко

Днями до районного краєзнавчого музею завітали вихованці гуртка Лебединського міського центру позашкільної освіти «Юні екскурсоводи» із своїм наставником Іриною Зелінченко, щоб разом із науковими співробітниками вшанувати національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Цікавий змістовний захід біля куточка, присвяченого Тарасу Шевченку та періоду перебування його на Лебединщині, провела для школярів старший науковий музейний співробітник Світлана Бражніченко. Разом вони перегортали сторінки біографії Кобзаря, розвитку і становлення його творчого шляху, тематичну наповнюваність, геніальність, пророчість. Переглянули документальні і художні відеоматеріали про Шевченка, які міцніше  підкріплювали уяву дітей та карбувались у пам’яті. Особливу увагу ведуча відвела темі перебування поета на Лебединщині, де він написав один із своїх віршів «Ой, по горі ромен цвіте».