Міськрайонна газета

«І НА ТІМ РУШНИЧКОВІ…»

24 лютого у районному краєзнавчому музеї, у рамках декади «Я атестуюся», відбулося відкриття персональної виставки української вишивки Наталії Бурлюк

На виставці - картини, серветки, вишивані іграшки, але переважно - рушники. Кожен рушник – наче певний період її долі, передає кольорами пережиті почуття майстрині. Можливо не усім відомо, але вишивка рушника – дуже кропітка, складна робота, адже потрібно дотримуватись техніки на обох сторонах виробу: лицьовій та зворотній. Саме «виворітка» є головним показником якості роботи. У давні часи за вузлики і сплутані нитки на рукодільницю чекав загальний осуд. Рушник – це оберіг, якому здавна надавали велике значення. Говорять: вишиваючи рушник - вишиваєш свою долю. Тому кожен виріб повинен нести позитивні емоції, гарний настрій та бути благословенним Господом.

Техніку вишивки глибоко і проникливо відчуває Наталія Бурлюк – керівник гуртків Лебединського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Секретам вишивки навчає й своїх вихованців. На заняттях гуртка «Українська вишивка» діти створюють справжні вишивані шедеври власними руками. Вони є постійними учасниками обласних виставок, багаторазовими переможцями та призерами конкурсів: «Веселка творчості», «Чарівні барви Сумщини», «Знай і люби свій край» та інших.

Так, у цьому навчальному році вихованка гуртка Віра Бондаренко зайняла почесне ІІ місце у Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Слобожанська осінь». Інша вихованка гуртка Наталія Худашова стала володаркою Гран-прі обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» та переможницею Міжнародного багатожанрового конкурсу «Сузір’я – GoldEurope».

Розділити радість презентації широкому загалу власного захоплення, та вірніше сказати частини життя, до Наталії Бурлюк завітали друзі, колеги, знайомі, молодші школярі. Їм вона розповіла, як працює над створенням виробів, що її надихає на це, чому з різноманітності жанрів творчості саме вишивка припала їй до душі.