Міськрайонна газета

НА СУМЩИНІ ДИСКУТУВАЛИ ЩОДО МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

Представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації та громадськості, лікарі разом із експертами Українського кризового медіа-центру та програми #USAID_ВзаємоДія! у Сумському прес-клубі обговорювали темпи впровадження медреформи у області та підписання декларацій

Як повідомив керівник напрямку комунікації реформ Українського кризового медіа-центру Роман ВИБРАНОВСЬКИЙ, їх громадська організація допомагає журналістам інформацією про реформи, про події в країні. І наразі разом із програмою  #USAID_ВзаємоДія! допомагає владі Сумщини донести до ЗМІ, яким чином ці реформи можна пришвидшити, в даному випадку, у галузі охорони здоров’я.

«Те, що сьогодні називають медичною реформою, насправді є спробою зробити так, щоб гроші йшли за пацієнтом. Тому представники обласної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування розкажуть, що вони роблять для впровадження реформи», – долучився до обговорення керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ

Під час зустрічі посадовець зазначив, що обласна влада є надійним партнером Українського кризового медіацентру і програми #USAID_ВзаємоДія!

 «Ми разом в області розробляємо комунікативну стратегію. І першою темою, яку обговорюємо зі ЗМІ та громадськістю в рамках цієї стратегії, є реформа медицини. Адже ця тема безпосередньо стосується буквально кожного жителя Сумщини», – додав він.

«Згідно з Моніторингом інституту стратегічних досліджень, Сумська область за всіма напрямками галузі охорони здоров’я займала п’яті-четверті місця. І лише з деклараціями у нас не все так добре, як хотілося б, – сказала заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Надія ЛИСЕНКО. – В області наразі укладено угод з лікарями 26%, а в Україні середній показник 37%».

Надія Лисенко відмітила, що переведення медичних закладів у статус некомерційних підприємств здійснюється не на належному рівні, адже з 49 заяв – 7 ще не отримали статус некомерційних підприємств. Також органи місцевого самоврядування вже давно мали б звернути дуже прискіпливу увагу на формування мережі медичних закладів, адже від їх зацікавленості і бажання дуже залежить цей процес. Тож вона наголосила на необхідності посилення роботи у цьому напрямку.

Дискусія щодо медичної реформи була справді гарячою, і це закономірно, адже жодне реформування не є безболісним, а особливо якщо це стосується галузі охорони здоров’я.

Усі ми розуміємо, що нинішня медицина – наче той хворий, котрому заради одужання потрібне «хірургічне втручання». Не всім подобається, коли «ріжуть по-живому» – скорочують зайві ліжка, робочі місця, реорганізовують відділення. Але давайте подивимося на це з іншого боку, бездіяльність може привести до летального результату. Нинішня медична реформа – потрібна «операція» для всієї України. І це мають усвідомити як  керівники органів влади на місцях, лікарі так і жителі нашої області.