Міськрайонна газета

УЧАСТЬ У ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЛЯХ ЗА КОРДОНОМ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомило про офіційне приєднання України до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (AgreementonGovernmentProcurement,GPA).

З 18 травня 2016 року українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 45 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в 1,7 трильйона доларів щорічно, що більш ніж у 30 разів перевищує об’єм українського експорту у 2014 році.

Угода  GPA поширює головний принцип СОТ – рівний доступ до ринків – на сферу державних закупівель. На сьогодні цей механізм є найпростішим шляхом для виходу українських  товаровиробників на зовнішні ринки та експорту вітчизняних товарів, оскільки українським компаніям не треба витрачати зайвих коштів на маркетинг, домовлятися про вихід у мережу чи відкривати іноземне представництво.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України  розпочало пілотний проект з підтримки українських компаній, які вперше планують взяти участь у закордонному тендері. Результати пілотного проекту лягатимуть в основу детальних інструкцій та рекомендації для тих українських компаній, які розглядають можливість брати участь у держзакупівлях за кордоном.

Подати заявку на участь у пілотному проекті можна за посиланням: http://goo.gl/forms/kf2Bv4RTx. Ключові документи для участі в проекті: http://goo.gl/f20loL. Детальніше про Угоду СОТ про державні закупівлі: http://bit.ly/1SSkW8P ».