Міськрайонна газета

ВУЛИЧНЕ ІНФОРМУВАННЯ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ МІСТА КОНОТОП

Сьогодні жителі та гості міста Конотоп отримали гарну нагоду поспілкуватись з фахівцями юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги, які в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» завітали до міста з віковою історією

Місце для розташування консультаційного пункту обрали не випадково, адже проспект Миру – одна з найбільш жвавих частин районного центру, де безперервно снують люди – на роботу, у справах чи просто, прогулюючись з дітьми.

#СтопБулінг: ТЕМА ЗУСТРІЧІ СПЕЦІАЛІСТІВ ЮСТИЦІЇ З ВИХОВАНЦЯМИ ФЕДЕРАЦІЇ З ВІЛЬНОЇ БОРОТЬБИ

Сьогодні фахівці юстиції Сумщини відвідали Сумську регіональну федерацію з вільної боротьби, щоб обговорити з її вихованцями серйозну важливу тему - #СтопБулінг.

Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності. Предмет обговорення з підлітками обрали не випадково, адже останнім часом практично щодня ми чуємо з новин про жорсткі прояви дитячої агресії по відношенню до однолітків і не прогадали, адже тема викликала великий інтерес серед маленьких борців. Прямо на татамі розгорілась жвава дискусія  - дітвора наводила приклади, висловлювала думки та з цікавістю сприймала інформацію від дорослих гостей.

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА В ГОСПІТАЛІ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

Фахівці юстиції Сумщини та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги завітали до Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни для надання адресної безоплатної правової допомоги.

Ветерани та персонал госпіталю оточили спеціалістів-правників з різноманітними питаннями. Говорили на тему отримання субсидії, куди звертатися, хто може її оформити та як вона розраховується. Доволі незвичною була тема отримання аліментів, бо цього разу аліменти мали сплачувати діти на утримання батьків. І, звичайно, не оминули увагою порядок виплат «дітям війни». Всім присутнім повідомили, що існує номер єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103, де додатково кожен може отримати правову консультацію, а також – про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРПАВО!», який дає можливість кожному дізнатися про свої права та навчитися їх захищати

НАКОПИЧУВАТИ БОРГ ПЕРЕД СИНОМ ЗАВАДИЛО ПОСИЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА

Сумчанин заборгував своєму синові Давиду понад 77 тисяч гривень аліментів і далі продовжував би без докору сумління накопичувати борг перед дитиною.

Однак постанови державного виконавця про обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також арешт коштів і майна завадили йому розпорядитися банківськими рахунками та відпочити. Чоловік був змушений сплатити заборговані аліменти у повному обсязі. Нагадаємо, з 29 серпня поточного року почнуть діяти ще більш жорсткі норми по відношенню до злісних неплатників аліментів - другий пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває. Серед новацій – заборона відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, який має заборгованість з аліментів понад 3 місяці та ризик втрати чиновницького крісла, якщо заборгованість перевищить 12 місяців.

«Я МАЮ ПРАВО! НА ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ СУДУ» - ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ З ПАРТНЕРАМИ

 

Відкритий формат зустрічі фахівців обласної юстиції з аудиторією, якій потрібна точна й повна інформація щодо реалізації закону #ЧужихДітейНеБуває, спрацював на результат.

У Конгрес-центрі СумДУ відбувся захід, присвячений важливому напрямку діяльності органів юстиції: Я МАЮ ПРАВО! На виконання рішення суду – стягнення аліментів.

Учасниками діалогу стали спеціалісти обласної і міської служб у справах дітей, правозахисники обласної організації Гельсінської спілки,  активісти громадських організацій «Калинове гроно», «Жіночі крила Сумщини», «Поступ: освітній простір» та інших - всі, кому не байдужі долі маленьких українців та їхнє право на вчасне отримання аліментів.