Міськрайонна газета

ОБЕРЕЖНО ОЖЕЛЕДИЦЯ!

 

 Щорічно Міністерством охорони здоров’я України реєструється сумна статистика травмуваннь пов’язаних з ожеледицею, протягом небезпечного сезону лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на слизькій дорозі.

Невтішна статистика спостерігається і в нашому районі. Так у 2013 році було зареєстровано 386 випадків травмування пов’язаних з падінням в т.ч. 78 дітей. За 9 місяців поточного року зареєстровано 218 випадків травмування людей в наслідок падіння в т.ч. 58 дітей.

       У зв’язку з очікуванням подальшого ускладнення погодних умов зимового періоду пропонуємо прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей під час ожеледиці.

Рекомендації щодо заходів безпеки перед виходом із будинку.

- Прикріпіть на підбори вашого взуття перед виходом шматочки поролону (за розміром підбора) або лейкопластирю;

   - наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбор (хрест-навкрест або східцем) і перед виходом натріть піском ( на один-два дні вистачає);

   - натріть наждачним папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщинки наждачного паперу рано або пізно обсипаються);

- Пам’ятайте, що кращим для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих каблуків.

- Людям похилого віку краще у  “слизькі дні” взагалі не виходити з дому. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Пам’ятайте, що дві третини травм старші 60 років люди одержують при падінні.

 - Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.

Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю.

- Ходіть, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем.

- При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. 

- У момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться.

- Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важчих травм, особливо переломів.

- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом.

- Не ходіть краєм проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти і вилетіти на проїжджу частину дороги.

- Не пекребігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

- Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми найчастіше важкі, всупереч поширеній думці, що п’яний падає завжди вдало.

- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, - терміново зверніться до лікаря в травмопункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

- Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки. Найбільш небезпечні бурульки під час танення льоду та снігу.

 Сектор з питань надзвичайних  ситуацій та охорони здоров’я райдержадміністрації

 ДПРЧ 18 ДСНС України в Сумській області