Міськрайонна газета

ТРЕНУВАЛИСЯ БОРОТИСЯ ЗІ СТИХІЄЮ

Відповідно Плану з підготовки цивільного захисту Лебединського району на 2014 рік, 30 жовтня 2014 року під керівництвом голови районної комісії з питань ТЕБ та НС, заступника голови райдержадміністрації Легкого І.І. проведено командно-штабне тренування районної комісії з питань ТЕБ та НС, органів управління ЦЗ Лебединського району, районних спеціалізованих служб ЦЗ за темою: «Організація управління при виникненні надзвичайних ситуацій і подій, характерних до осінньо-зимового періоду».

За мету командно-штабного тренування ставилося відпрацювання питань щодо:

            роботи районної комісії з питань ТЕБ та НС, оперативних штабів, сил і засобів комунальних служб та енергопостачальних компаній у разі загрози, або виникнення снігових заметів, що можуть призвести до ускладнення руху та ліквідації порушень у роботі систем життєзабезпечення;

           порядку взаємодії районних спеціалізованих  служб цивільного захисту, диспетчерських служб на випадок спільних дій при виникненні надзвичайних ситуацій і аварій в осінньо-зимовий період;

                уточнення планів реагування у разі виникнення в осінньо-зимовий період надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення, аварій у системах електро-, газо -, тепло-, водопостачання та водовідведення, порушення автомобільного руху на дорогах району, транспортного сполучення з населеними пунктами.

До у часті у тренуванні залучалися служби цивільного захисту району:

філія «Лебединський райавтодор», філія «Лебединський район електромереж», ДП «Лебединське лісове господарство», цех телекомунікаційних послуг № 9, ДПРЧ-18, відділ  містобудування архітектури, ЖКГ та розвитку інфраструктури, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, метеостанція, МВ ВС УМВС України в  області, а також керівний склад виконкомів Будильської, Московськобобрицької, Боровеньківської,  Пристайлівської,  Калюжненської  сільських рад.

                По задуму тренування події умовно переносилися у грудень 2014 року.

Моделювалася ситуація значного погіршення погодних умов: на території району очікується надходження циклону, який характеризується випаданням  великої кількості опадів   у вигляді  снігу, сильним поривчатим вітром від 20 до 25 м/с, хуртовинами та заметілями. Протягом наступних двох  діб.   очікується зниження випадання опадів та сили вітру до 5-10 м/с, в той же час значно знизиться температура повітря,   подекуди  до 15 градусів морозу.

 У зв’язку з негодою через снігові замети тимчасово призупинено рух автотранспорту на автошляху Суми-Лебедин в районі с. Ворожба. В результаті стихії в  районі знеструмлено 11 населених пунктів, пошкоджено 4 трансформаторних підстанцій, 2 лінії електропередач 10 кВ, відключено 4 АТС Найбільше постраждали: Будильська, Московськобобрицька, Боровеньківська та частково Пристайлівська та Калюжненська сільські ради.

              Частково пошкоджено шиферну покрівлю Ворожбянського НВК (75 кв.м)

              Суттєві ушкодження отримали дахи будинків  у Московськобобрицькій та Будивлької сільських радах.

              У Бішкінському лісництві повалено 2 га хвойного лісу, ще 3 га пошкоджено.

В наслідок відсутності електроенергії не працює 4  сільських АТС ємністю 538 номерів.

Ситуація, яка моделювалася дуже характерна для нашого району, що підтверджується подіями березня 2013 року, коли рух автотранспорту, енергопостачання і все що з цього витікає були паралізовані в наслідок стихії.

У ході тренування всі залучені аварійні служби: філії «Лебединський район електромереж» ПАТ «Сумиобленерго»,  філії «Лебединський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор», цеху телекомунікаційних послуг № 9 СФ ПАТ «Укртелеком», ДПРЧ 18 управління ДСНС у Сумській області  у взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування спрацювали злагоджено та високо професійно.

У зв’язку з очікуваним значним зниженням температура повітря,   до 15 градусів морозу в районі приведено в готовність 41 пункт обігріву та 2 кімнати обігріву і харчування людей, що не мають постійного місця проживання.

Організована робота соціальних патрулів у складі працівників підрозділу територіального управління ДСНС України в  Сумській області, дільничних інспекторів міського відділу внутрішніх справ України в Сумській області,  управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, медичних працівників та громадських організацій.

Проведене командно-штабне тренування виявило і окремі слабкі місця на які було звернуто увагу при підведенні підсумків навчання. Поставлені завдання і визначені терміни усунення недоліків.