Міськрайонна газета

Проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

 

 25 вересня під головуванням заступника голови райдержадміністрації І. Легкого проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, в ході якого розглядались питання: 1.Про готовність паливно-енергетичного комплексу, об’єктів життєзабезпечення та аварійних служб району до дій в осінньо-зимовий період 2014-2015рр та забезпечення заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в цей період.2. Про попередження нещасних випадків пов’язаних з отруєння грибами серед населення району. 3. Про стан зберігання невідомих, заборонених  до використання та незареєстрованих пестицидів в районі. 4. Про вжиття заходів щодо попередження аварійних ситуацій, пов’язаних із падінням зелених насаджень. 5. Про ускладнення епідситуації зі сказу в Лебединському районі.

З метою недопущення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпе-чення  у зимовий період комісія в и р і ш и л а: 1. Начальникам управлінь, відділів  районної державної адміністрації, комунальній установі Лебединська центральна районна лікарня ім. лікаря К.О. Зільберника, керівникам підприємств та організацій району, сільським головам:

                1.1. До 15 жовтня 2014 року завершити комплекс робіт по підготовці об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період   2014-2015 років.

                1.2. Привести кошториси на утримання установ і організацій, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, у відповідність з річною потребою коштів.

                2. Відділу освіти, молоді та спорту Лебединської районної державної адміністрації (Дудченко Л.П.) спільно з сільськими головами відповідних територій до 01 жовтня 2014 року:

                2.1. Завершити  комплектування  котелень  операторами та відповідальними за газове господарство.

                2.2. Виконати пусконалагоджувальні роботи систем автоматики горіння на шкільних котельнях.

                2.3. Забезпечити встановлення октан-коректорів, лічильників обліку спожитого газу та сигналізаторів загазованості на шкільних котельних та топкових.

                3. Району електричних мереж ПАТ „Сумиобленерго” (Курочка О.М.), цеху газового господарства ПАТ „Сумигаз” (Мігулін С.Б.), цеху електрозв’зку №11 ПАТ „Укртелеком” (Гусак С.О.):

                3.1. До 15 жовтня 2014 року завершити ревізії та планові ремонти ліній електропередач і зв’язку, трансформаторних підстанцій, шкафних газових установок, ГРП та катодних станцій на газових мережах відповідно.

                3.2. До 15 жовтня 2014 року створити матеріально-технічні резерви для ліквідації наслідків можливих аварій в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

                5. Філії „Лебединський райавтодор” (Ольшанський  В.С.) до 1 листопада 2014 року завершити підготовку снігоприбиральної техніки та створити резерв паливно-мастильних матеріалів для безперебійної роботи на автошляхах району взимку.

6. Затвердити Комплексний план заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки Лебединського району в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. (додається).

        7. Затвердити склад оперативного штабу при Лебединській райдержадміністрації для реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з несприятливими погодними умовами в осінньо-зимовий період 2014-2015 р.р. (додається)

                7. Про хід виконання Комплексного плану заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки Лебединського району в осінньо-зимовий період 2014-2015 років інформувати до 17 жовтня та 29 грудня 2014 року сектор з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я райдержадміністрації для узагальнення та інформування голови районної державної адміністрації.

                8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови райдержадміністрації, голову районної комісії з питань ТЕБ та НС Легкого І.І.

З метою запобігання отруєння населення району грибами  комісія вирішила:

        1. Інформацію начальника Лебединського міськрайонного  управління Держсанепідслужби у Сумській області Убийвовк І.А. взяти до відома .

2. Затвердити  Комплексний план заходів щодо запобігання отруєння населення Лебединського району від споживання грибів на 2014  рік (додається).

                5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена комісії Убийвовк І.А.

З метою забезпечення виконання вимог законодавства при поводженні з забороненими і непридатними до використання в сільському господарстві хімічними засобами захисту рослин комісія вирішила :

1. Визнати незадовільним стан зберігання непридатних та заборонених до використання пестицидів у  Межиріцькій та Ворожбянській сільських радах.

2. Згідно ст. 20 Закону України «Про відходи» покласти відповідальність за стан зберігання безхазяйних пестицидів на органи місцевого самоврядування (сільські ради) на території яких вони зберігаються.

3. До завершення проведення утилізації сільським головам Межирічської (Литвиненко В.Г.) та Ворожбянської (Кантор Ю.Л.) вжити термінових заходів щодо забезпечення зберігання непридатних та заборонених до використання пестицидів у відповідності до вимог законодавства при поводженні з забороненими і непридатними до використання в сільському господарстві хімічними засобами захисту рослин.

5. Контроль за виконання цього рішення покласти на голову районної комісії по безхазяйним відходам, заступника голови райдержадміністрації Легкого І.І. та начальника Лебединського міськрайонного  управління Держсанепідслужби у Сумській області Убийвовк І.А.

З метою завчасної реалізації попереджувальних заходів та мінімізації загрози життю та здоров'ю населення, а також підвищення безпеки транспортних перевезень комісія вирішила:

1. Сільським головам:

1.1. Створити комісії та провести в межах наданих повноважень комісійне обстеження зелених насаджень, які ростуть біля доріг населених пунктів і впливають на транспортні комунікації, інженерні мережі, будівлі (споруди), створюють загрозу проживанню та життєдіяльності населення.

1.2. За результатами проведених обстежень скласти відповідні акти на видалення аварійних дерев ( постанова КМ України від 01.08.2006 №1045 « Про  затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», наказ Мінбуду  України від 09.09.2006 № 302 «Про затвердження зразків Акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та Ордера на видалення зелених насаджень») та забезпечити їх видалення до 1.12.2014 року.

                2. Філії «Лебединський райавтодор» (Ольшанський В.С.), філії «Дорбудсервіс» (Щегорцов Л.В.) ДП «Облавтодор провести інвентаризацію зелених насаджень у закріплених полосах відводу автомобільних доріг загального користування на території району із залученням фахівців територіальних підрозділів Держекоінспекції України, та ДАІ.

Визначитися з аварійними деревами, що можуть створювати загрозу безпеці транспортних перевезень в осінньо-зимовий період 2014-2015 р.р. та забезпечити їх видалення в установленому порядку до 1.12.2014 року.

3. Про проведену роботу інформувати районну комісію з питань ТЕБ та НС до 10.12.2014 року.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена комісії Реву Л.В.

З метою  попередження захворювання людей сказом і стабілізації епізоотичної ситуації зі сказу комісія вирішила:

  1. Головам сільських рад:

1.1. Посилити контроль за недопущенням виникнення стихійних звалищ побутових відходів та утриманням в чистоті адміністративних територій.

1.2. Активізувати та підвищити ефективність роботи по контролю за утриманням домашніх тварин.

  1. Начальнику управління ветеринарної медицини в Лебединському районі:

2.1. Забезпечити 100% щепленнями проти сказу домашніх тварин, які знаходяться на обліку.

2.2. Забезпечити взаємо інформування та взаємодію служб при підозрі чи виявленні захворюваності на сказ.

2.3. Терміново інформувати сектор з питань надзвичайних ситуацій та охорони здоров’я райдержадміністрації про випадки захворюваності на особливо-небезпечні інфекційні захворюваноня людей та тварин за затвердженими формами.

3.3. Продовжити контроль  за виконанням  Комплексної програми основних заходів по профілактиці і боротьбі зі сказом в Лебединському районі на 2011- 2015 роки.

 3.   Головному  лікарю Лебединської ЦРЛ:

3.1. Активізувати санітарно-освітню роботу серед населення з профілактики сказу, звернувши особливу увагу на своєчасне звернення за антирабічною допомогою при покусах тваринами. Використовувати для цього всі види санітарної пропаганди, особливо бесіди при подвірних обходах.

3.2. Забезпечувати незнижувальний запас антирабічних препаратів в ЦРЛ.