Міськрайонна газета

Звернення заступника голови Лебединської районної державної адміністрації – голови районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій до жителів Лебединщини

 Шановні Лебединці!

З настанням весни активізується господарська робота на присадибних ділянках та подвір’ях приватних будинків або дач, де спалюється опале листя, сміття та трава, що призводить до збільшення пожеж. Самовільне спалювання завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій.

Найгірше, що випалювання сухої рослинності призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів людей, асматичні захворювання  та захворювання щитовидної залози. Варто пам’ятати, що при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільнюється біля 9 кг мікрочастинок диму. Дим містить отруйні речовини,  які увібрав у себе зелений покрив і крони дерев, зокрема, сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

Так тільки за останні дві доби в наслідок спалювання сміття та сухої рослинності згоріли господарські будівлі в селах Ряпушки, дачні будинки біля села Валки, двічі виникала загроза виникнення пожеж в лісових масивах району.

Не забуваймо, що вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель, руйнується екосистема поля.

Тому ми закликаємо жителів дотримуватися правил пожежної безпеки, не залишати без нагляду розпалене багаття, не розводити вогонь біля будинків та садиб, не спалювати суху траву. Також необхідно пам’ятати, що дим, який виділяється внаслідок горіння та тління, негативно впливає на екологічний стан навколишнього середовища та завдає чималої шкоди здоров’ю громадян.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонах у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу – тягне за собою адміністративну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.

Шановні керівники, перш ніж віддавати розпорядження про випалювання сухої рослинності та стерні необхідно задуматись, які збитки наносяться землі, народному господарству і собі особисто. У поверхневому , родючому шарі гине мікрофлора, горять дерева, які падаючи пошкоджують лінії зв’язку та електропередач, займаються лісові масиви.

Звертаюся до Вас, керівники підприємств жителі міста і району:

Припиніть випалювання сухої рослинності, її залишків та стерні а також різного сміття!