Міськрайонна газета

З 2020 РОКУ ДІТИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВСІХ НОЗОЛОГІЙ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ У 49 УСТАНОВАХ

З цього року діти з інвалідністю всіх нозологій мають право на забезпечення реабілітаційними заходами у реабілітаційних установах, закладах охорони здоров’я у відповідності до індивідуальної програми

      Як працює новий механізм і як скористатись такою можливістю.

З 4 грудня 2019 року Міністерством соціальної політики України було внесені зміни до постанови Кабміну, згідно якої порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю був розширений.

З цього ж року правом на отримання реабілітації за рахунок державного фінансування зможуть скористатися діти усіх нозологій Зауважимо, гранична вартість надання реабілітаційних послуг складає від 16 до 25 тис. грн., залежно від ступеню обмеження дитини, втім якщо дитина – сирота або позбавлена батьківського піклування і має інвалідність, то гранична вартість збільшується на 50%».

У першу чергу потрібно батькам або законному представнику дитини спочатку потрібно звернутись до лікаря первинної ланки, з яким підписано декларацію. отримати виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, потім рекомендації стосовно безпосереднього медичного закладу від вузькоспеціалізованого фахівця. З цими документами слід звернутись до ЛКК (лікарсько-консультативна комісія. Комісія зробить відповідний запис в індивідуальній програмі реабілітації і саме з цими, вже остаточними медичними висновками, необхідно йти до управляння соціального захисту населення.

Далі потрібно подати заяву до управління соціального захисту населення у довільній формі разом з копіями: паспорта громадянина України чи свідоцтва про народження, або іншого документа, що посвідчує особу дитини; індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в якій обов’язково визначено обсяг, термін проведення, місце проведення реабілітаційних заходів та ступінь. Також при зверненні до управління один із батьків дитини чи її законний представник має надати копію та оригінал власного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Укладається трьохстороння угода між батьками (представниками дитини), управлінням і закладом, що надає реабілітаційні послуги.