Міськрайонна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ В УКРАЇНІ

У Лебединській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості правниця Лебединського бюро правової допомоги Євгенія Логвіненко говорила з безробітними на тему: «Легальна зайнятість»

Під час семінару присутні довідались про порядок укладання трудового договору та цивільно-правової угоди, про соціальні пільги, які надаються різним категоріям населення при офіційному працевлаштуванні. Присутнім було наголошено на  необхідності легальної трудової діяльності, як основи соціальної захищеності працюючого населення, адже відсутність належним чином оформлених трудових відносин позбавляє працівників захисту від цілої низки інших прав і соціальних гарантій, які передбачені трудовим законодавством, зокрема і від  незаконного звільнення.

«Найманий працівник, який неофіційно влаштовується на роботу, власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації у разі тимчасової непрацездатності, - наголосила під час зустрічі Євгенія Логвіненко.

По завершенню семінару було надано  відповіді на запитання, що цікавили присутніх. Також фахівець розповіла про діяльність бюро правової допомоги, розкрила поняття первинної та вторинної правової допомоги, перерахувала категорії осіб, які мають право відповідно до ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.