Міськрайонна газета

ВУЛИЧНА АКЦІЯ "#ПротиДій торгівлі людьми"

30 липня 2019 року в Лебединському районі відбулася вулична інформаційно-просвітницька акція на тему: "#ПротиДій торгівлі людьми" присвячена Всесвітньому Дню протидії торгівлі людьми, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році

Цього дня в селі Пристайлове провідним спеціалістом управління соціального захисту населення Наталією Федоренко та начальником Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ларисою Грициною та серед жителів сільської громади розповсюджено інформаційні буклети, пам'ятки, плакати, які містять інформацію про проблему торгівлі людьми, види допомог особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу в таких ситуаціях.

Проведене експрес-опитування громадян щодо обізнаності з даної проблеми свідчить, що преважна більшість вважає, що з ними такого не станеться і це стосується лише молодих людей, які їдуть за кордон. Але, як свідчить практика, в Україні відбувається значне зростання кількості випадків внутрішньої експлуатації.. Надзвичайно важливим аспектом є вчасно виявляти постраждалих від торгівлі людьми для уникнення повторної віктимізації цих осіб і забезпечення їм необхідної допомоги.

 До особливо вразливих категорій потенційних жертв торгівлі людьми можна віднести незаміжніх у тому числі розлучених жінок або одиноких матерів, молодь, зокрема дітей вулиці, сиріт, дітей – вихідці із неблагополучних сімей, мігрантів, осіб, які зазнали насильства в сім’ї, членів малозабезпечених сімей та осіб з проблемами  здоров’я.

Усупереч поширеній думці, вербувальниками можуть виступати не лише незнайомі особи. Не поодинокими є випадки, коли вербуванням жертв торгівлі людьми займаються близькі знайомі (колишні однокласники, колеги по роботі тощо) і навіть родичі постраждалих. Вербувальники можуть бути як чоловіки, так і жінки. Функції вербувальників можуть також виконувати шлюбні, модельні, туристичні агенції або агенції, що офіційно або неофіційно займаються посередництвом у працевлаштуванні за кордоном.

Слід мати на увазі, що  багато з тих, хто став жертвами торгівлі людьми, не готові визнати себе постраждалими, або через брак розуміння  цього  явища, або через страх, сором чи зневіру в можливість отримати допомогу.  

Громадяни повинні знати свої права й бути готовими їх захистити.

Звичайна пильність, обережність може врятувати як власне життя, так і життя близьких та рідних.