Міськрайонна газета

У РАМКАХ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

29 липня в Лебединській філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар для осіб, які мають статус безробітних на тему: «Торгівля людьми: як вберегтися від небезпеки»

У ньому взяли участь заступник начальника управління-начальник відділу сімейної політики та соціальних послуг управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації Надія Машина та заступник начальника відділу Лебединського бюро правової допомоги Євгенія Логвіненко. Торгівля людьми є одним з найсерйозніших злочинів проти людини. Будь-яка особа, може постраждати від торгівлі людьми незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. За оцінками Міжнародної організації з міграції більше 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми починаючи з 1991 року.

         Постраждалі часто живуть серед нас, лишаючись непоміченими та навіть не сподіваються на допомогу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі людьми чоловіками, жінками і дітьми. Зростає також проблема внутрішньої  торгівлі людьми. Нині примусове жебракування є однією з найбільш поширених форм внутрішньої торгівлі людьми – після трудової експлуатації та сексуального рабства.

         Особи, які постраждали від торгівлі людьми можуть звернутися до районної державної адміністрації за встановленням відповідного статусу. Особа, якій встановлено статус та видано довідку, має право на медичну, психологічну, правову та інші допомоги, тимчасове розміщення у закладах допомоги для осіб, які   постраждали   від   торгівлі   людьми,    можливість   звернення   до  органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод, а також на отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі трьох прожиткових   мінімумів для осіб відповідного віку, яку  виплачує управління соціального захисту населення при пред’явленні необхідних документів. 

         Щоб убезпечити себе або своїх близьких, які приймають запрошення на роботу за кордон, від небажаних наслідків учасникам заходу були роздані  інформаційні листівки, що містять інформацію про порядок встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу цим особам.