Міськрайонна газета

ПРО ПРИЧИНИ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ГОВОРИЛИ З БЕЗРОБІТНИМИ

Чомусь серед населення є дуже розповсюджений міф про те, що насильство в сім’ї – це не злочин. Жертва такого насильства або боїться говорити про це або вважає що вона на це заслуговує. Лише одиниці звертаються за отриманням допомоги та притягнення кривдника до відповідальності

На тему «Причини та шляхи подолання домашнього насильства» говорили на семінарі 26 червня в Лебединській міськрайонній філії Сумського обласного центру з безробітними, які перебувають на обліку.

Заступник начальника Лебединського бюро правової допомоги Євгенія Логвіненко розповіла, що «із прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»  в Україні нарешті криміналізоване поняття «домашнього насильства». Тобто, якщо раніше не було окремої статті у Кримінальному кодексі щодо вчинення насильства у сім’ї, то зараз відповідно до норм Кримінального кодексу України, домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи  карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років», - зазначила Євгенія Логвіненко.

«Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та  особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я.

Постраждалі від насильства мають право звернутись по безоплатну правову допомогу. Безоплатна вторинна правова допомога полягає в отриманні захисту; представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру» - розповіла присутнім фахівчиня системи безоплатної правової допомоги Євгенія Логвіненко.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = Охтирський місцевий центр –
42706, м. Охтирка, вул. Перемоги,13. тел. (05446) 4-22-23

Великописарівське бюро правової допомоги –
42800,  смт. Велика Писарівка, вул. Ярослава Мудрого,1. тел. (05457) 5-15-20,  

Лебединське  бюро правової допомоги –
42200,  м. Лебедин, пл. Соборна,29. тел. (05445) 2-14-12

Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600,  м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.