Міськрайонна газета

ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

08.05.2014 на нараді при начальнику управління соціального захисту населення райдержадміністрації підведені підсумки роботи управління за 1 квартал 2014 року.

                У звітному періоді діяльність управління соціального захисту населення спрямовувалась на ефективне виконання завдань державної соціальної політики у сфері соціально-трудових відносин та соціального захисту населення.

                Впродовж 1 кварталу  2014 року в районі створені нові робочі місця для 12 працівників, що становить 24,0 % від річного завдання.

За звітний період районною робочою групою було проведено 3 засідання з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на яких розглядалися питання 5-ти випадків праці без оформлення трудових відносин з роботодавцем. На даний час працю всіх виявлених працівників легалізовано.

За оперативними даними станом на 1 квітня 2014 року  заборгованість із виплати заробітної плати склала 239,3 тис.грн. по підприємствах – філіях дочірнього підприємства „Сумський облавтодор” ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України»: «Лебединський райавтодор в сумі 154,6 тис.грн. та «Дорбудсервіс»- 84,7 тис.грн.

Питання погашення боргів по заробітній платі розглядалось на  засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Впродовж 1 кварталу 2014 року  проведено 3 засідання вищеназваної комісії, на яких були заслухані керівники підприємств-боржників із інформацією про причини виникнення боргів та шляхи їх ліквідації. 

  З початку року у районній державній адміністрації пройшли реєстрацію 3 нових колективних договори.

Атестація  робочих місць за  умовами праці проведена на всіх підприємствах, внесених в базу даних підприємств з несприятливими умовами праці.

В районі продовжується робота по реалізації державної політики щодо соціальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів.

Впродовж 1 кварталу 2014 року виплачено державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на суму 4847,9 тис. грн. Заборгованість з виплати допомоги відсутня.

Субсидія на житлово-комунальні послуги нарахована 130 сім‘ям на суму 931,5 тис.грн., на тверде паливо та скраплений газ –114 сім‘ям на суму 101,3 тис.грн.    В порядку виключення  субсидії призначено 80 сім’ям.

Компенсаційні виплати фізичним особам, які надають соціальні послуги нараховані   81 особі  на суму 32,4  тис.грн. Заборгованість з виплати компенсації станом на 01.04.2014 відсутня.

Спеціалістами «мобільного соціального офісу» здійснено 5 виїздів в села району. Під час їх роботи прийнято 147 особу та 28 пакетів документів на призначення різних видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг.

З обласного бюджету надається соціальна підтримка (допомога) сім’ям загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан. Впродовж 1 кварталу 2014 року  допомога виплачена 6 особам  на суму 4,5  тис. грн. 

 Головним державним соціальним інспектором здійснено 1229 перевірок інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомог та субсидій. Виявлено 10 випадків порушень, за якими вжито заходи згідно з чинним законодавством. За 1 квартал 2014 рік  обстежено 238 сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомог.

За січень-березень 2014 року надано пільг населенню району на суму 1456,82 тис.грн. З районного бюджету надано пільг інвалідам по зору I та II групи на суму 3,3  тис.грн., та додаткових пільг сім‘ям загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан  на суму  1,2  тис.грн.

За всіма програмами соціального захистуосіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС,   що реалізуються в районі,  нараховано компенсацій на суму 59,2 тис.грн., профінансовано – на  суму 62,1 тис.грн. з урахуванням боргу минулого року, заборгованість станом на 01.04.2014 складає 19,9 тис.грн.

13 інвалідів отримали компенсацію на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобіля і  транспортне обслуговування на суму 1,8 тис.грн. 

Впродовж  I кварталу 2014 року  до Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів направлені документи на 2 дітей–інвалідів, пройшла реабілітацію – 1 дитина -інвалід.

За 1 квартал 2014 року до управління надійшло 83 звернення громадян, з нихписьмових - 2. Порівнюючи з відповідним періодом минулого року усних звернень зменшилось на 1. На  письмові звернення надано роз‘яснення заявникам. Випадків порушень в термінах розгляду заяв не було..

Спеціалістами управління надано 31 публікацію -роз‘яснення чинного законодавства у сфері соціального захисту населення у районні засоби масової інформації.

В ході наради було обговорено дане питання і поставлено завдання щодо подальшого виконання державних та місцевих програм соціального захисту населення.