Міськрайонна газета

ПРИВЕРНЕННЯ УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ ДО АКТУАЛЬНИХ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ПРОБЛЕМ ЩОДО ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

У рамках проведення заходів з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми 30 липня в Лебединській філії Сумського обласного центру зайнятості відбувся семінар для осіб, які мають статус безробітних, на тему: «Торгівля людьми: як вберегтися від небезпеки»

У ньому взяла участь заступник начальника управління-начальник відділу соціально-трудових відносин, сімейної політики та соціальних послуг управління соціального захисту населення райдержадміністрації Надія Машина. Торгівля людьми є одним з найсерйозніших злочинів проти людини. Будь-яка особа, може постраждати від торгівлі людьми незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

         Постраждалі часто живуть серед нас, лишаючись непоміченими та навіть не сподіваються на допомогу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі людьми чоловіками, жінками і дітьми. Зростає також проблема внутрішньої  торгівлі людьми. Нині примусове жебракування є однією з найбільш поширених форм внутрішньої торгівлі людьми – після трудової експлуатації та сексуального рабства.

         Особи, які постраждали від торгівлі людьми можуть звернутися до районної державної адміністрації за встановленням відповідного статусу. Особа, якій встановлено статус та видано довідку, має право на медичну, психологічну, правову та інші допомоги, тимчасове розміщення у закладах допомоги для осіб, які   постраждали   від   торгівлі   людьми,    можливість   звернення   до  органів

внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод, а також на отримання одноразової матеріальної       допомоги   в  розмірі   трьох  прожиткових   мінімумів  для осіб

відповідного віку, яку виплачує управління соціального захисту населення при пред’явленні необхідних документів.     

         Учасникам заходу було представлено короткометражний фільм « Торгівля людьми стає чумою XXI століття» та роздані       інформаційні листівки, які містять  інформацію щодо  порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми.