Міськрайонна газета

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ У 2018 РОЦІ

Районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у 2018 році продовжена активна робота, спрямована на попередження проявів «тіньової» зайнятості та використання роботодавцями нелегальної праці

Всього у 2018 році проведено 11 засідань районної робочої групи.

 

Я МАЮ ПРАВО НА ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ

18.02.2019 року фахівцем із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно  з начальником Лебединського районного сектору філії державної установи «Центральної пробації» в Сумській області з особами засуджених до альтернативних покарань проведено профілактичний захід на тему: «Я маю право на щасливе життя».      В ході бесіди було наголошено на життєві цінності, почуття власної гідності та роботу кожного на орієнтацію правильної життєвої позиції у суспільстві.

СЕМІНАР З ОРІЄНТАЦІЇ НА СЛУЖБУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ

В рамках співпраці Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості з Лебединським об’єднаним міським військовим комісаріатом  і з метою підтримки мобілізації та патріотичних настроїв населення 14 лютого було проведено «Семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України» для безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. До участі у семінарі було запрошено військовослужбовців Лебединського об’єднаного міського військового комісаріату - Анатолія Кузьменка та Ігоря Березова,  які розповіли  про умови набору до Збройних Сил України для проходження військової служби за контрактом та до резерву ЗСУ, ознайомили  з вимогами до претендентів та умовами проходження служби, матеріальним забезпеченням, перспективами кар’єрного росту, соціальним та правовим захистом військовослужбовців, поінформували  про перелік професій та спеціальностей, що потребують Збройні Сили України. Усі бажаючі мали змогу отримати індивідуальні консультації та відповіді на поставлені запитання.

ВИРІШУЮЧИ ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ ЖИТЕЛІВ ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОНУ

Вирішуючи проблеми зайнятості жителів Лебединського району, Лебединська міськрайонна філія Сумського обласного центру зайнятості постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Щороку в бюджеті сільських рад передбачаються кошти на оплату праці безробітних громадян, які будуть залучатися до участі в громадських роботах, затверджується перелік видів громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру, які мають суспільно-корисну спрямованість. Ще минулого року відбулася переорієнтація видів громадських робіт на соціальну сферу. В цьому році також пріоритетним напрямком залишаються громадські роботи на соціально-значущих об’єктах, визначених виконавчими комітетами сільських рад та м. Лебедина та розширено перелік видів громадських робіт, при потребі, у таких видах робіт, як: надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування, соціально-медичного супроводу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних; надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту; супровід осіб з інвалідністю з вадами зору та ін.

СВІТ ПРОФЕСІЙ ТА ШЛЯХИ ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ

В Лебединській міськрайонній філії Сумського ОЦЗ 8 лютого 2019 року для учнів 9-х класів була проведена професіографічна екскурсія «Світ професій та шляхи вибору професії» у приміщенні центру зайнятості. Учням провели екскурсію у центрі зайнятості, під час якої вони детально ознайомились з роботою кожного відділу, функціями та основними завданнями фахівців. Провідний фахівець відділу активної підтримки центру зайнятості Оксана Стеблянко в цікавій та доступній формі розповідала школярам про необхідність правильного та усвідомленого вибору майбутньої професії. Підвищений інтерес у учнів був до консультаційно-інформаційного центру, де до їхньої уваги було представлено інформаційно-довідкові матеріали з описом професій, інформацію про народні ремесла та промисли Лебединщини, про навчальні заклади нашого регіону. Школярі отримали вичерпні відповіді на свої запитання, які виникли під час зустрічі, а також багато корисної та важливої інформації, що обов’язково стане їм у нагоді при вирішенні питання професійного вибору.