Міськрайонна газета

СОЦІАЛЬНО - ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА

З метою проведення профілактичної роботи, спрямованої на подолання сімейного неблагополуччя, встановлення партнерства із сім’ями та дитиною, підвищення відповідальності батьків 18.04.2019 року відбулася робоча зустріч директора Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лариси Грицини з жителями Михайлівської сільської ради. Під час обговорення проблем родин було наголошено, що всі дорослі повинні діяти в інтересах дитини, що основою є сімейноорієнтований підхід. Було привернуто увагу до розвитку надання соціальних послуг та сімейних форм виховання.

ЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА ВИПЛАТУ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ ПЕРЕБУВАЄ ПІД КОНТРОЛЕМ

З метою проведення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів на виплату допомоги при народженні дитини фахівцем із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Анною Заболотною спільно з суб’єктами соціальної роботи  на території Ворожбянської сільської ради  проводяться відвідування родин в яких є новонароджені діти. За результатом відвідування таких родин складається акт оцінки потреб сім’ї/особи та акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, а також встановлюється доцільність використання цієї допомоги, вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, ліжка тощо. Контроль за цільовим використанням коштів державних допомог дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують контролю та допомоги зі сторони суб’єктів соціальної роботи.

СОЦІАЛЬНА РОБОТА З СІМ’ЯМИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Сім’я  є первинним осередком, який має  особливий вплив на життя кожної людини, формує основи емоційного  світогляду, громадської свідомості та самовизначення. Тому одним із першочергових  завдань  Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді є  проведення заходів, спрямованих на підвищення  виховного рівня батьківського потенціалу . На базі Лебединського міськрайонного центру зайнятості була проведена група взаємопідтримки для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. В ході роботи був проведений тренінг на тему: «Вчимося толерантному  спілкуванню». Також перед слухачами виступили представники: управління соціального захисту населення  та міськрайонного центру зайнятості.

ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ З ПИТАНЬ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ПОСЛУГИ З ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ

Що таке патронатна сім’я і як стати патронатним вихователем, розповідали директор Лебединського районного центру для сім’ї дітей та молоді Лариса Грицина спільно із фахівцем із соціальної роботи Романом Макаренко в приміщенні Боровеньківського ДНЗ. Зустріч була організована директором Боровеньківського ДНЗ Світланою Полозун  для батьків, діти яких виховуються у даному закладі. Учасникам заходу   була представлена нова  форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.  В ході зустрічі також акцентовано увагу батьків  щодо належного  виконання батьківських обов’язків та   наголошено на гармонійних довірливих родинних стосунках як запоруці сімейного благополуччя. 

У РАЙОННОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНВАЛІДІВ НОВИЙ ГОЛОВА

 

Нового лідера актив Лебединської районної громадської організація інвалідів обрав під час виборчих зборів, що відбулися 12 квітня. Так як за станом здоров’я Валентина Редько не змогла очолити громадську організацію, її головою знов обрали Валентину Івашину

За словами Валентини Вікторівни, громадська організація діє вже 18 років, є активною і знаною у Сумщині. З 2001 року зусиллями її членів було проведено чимало змістовних масових заходів для осіб з інвалідністю нашого району, взято участь у різноманітних тренінгах та всеукраїнських тематичних конференціях.