Міськрайонна газета

ПРАВОВА ОСВІТА НАСЕЛЕННЯ

Лебединський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з Лебединським бюро правової допомоги з питань правової освіти соціально - незахищених категорій населення. Однією з форм роботи є спільні виїзди на території сільських рад для інформування громади  про захист прав людини, шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації, посилення правових можливостей і правової спроможності.

Днями відбувся виїзд до Ворожбянської сільської ради. В ході роботи головою сільської ради та начальником бюро правової допомоги, фахівцем із соціальної роботи було відвідано три родини, що перебувають у складних життєвих обставинах, які потребували юридичних послуг.

ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ

З метою розвитку пізнавальної діяльності у сфері мистецтва та живопису, розширення світогляду та ознайомлення з історичними пам’ятками Лебединщини працівниками Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва для дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проживають у прийомних сім’ях було організовано та проведено змістовну екскурсію. Діти мали можливість ознайомитися та переглянути галереї картин художників різних епох.  

З МЕТОЮ ПЕРЕВІРКИ ЯКОСТІ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ СОЦІАЛЬНИМИ РОБІТНИКАМИ

Працівники Лебединського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) здійснили ряд виїздів до Штепівської, Голубівської та Гринцівської сільських рад. Мета поїздок - перевірка якості надання соціальних послуг соціальними робітниками.

 Під час перевірки було обстежено матеріально – побутові умови проживання підопічних – отримувачів соціальної послуги догляду вдома, перегляд індивідуальних потреб відповідно до стану здоров’я, забезпечення підопічних продуктами харчування та овочами на зимовий період. А також було обговорено заходи запобігання перегріву отримувачів соціальних послуг в період підвищеної температури повітря.

В результаті перевірки було виявлено: послуги надаються вчасно, в повному обсязі, відповідно до державного стандарту, карт індивідуальних потреб та індивідуальних планів. Скарг та зауважень щодо роботи соціальних робітників від отримувачів соціальних послуг не надходило.

КОМПЛЕКСНЕ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ СІМЕЙ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

08.08.2018 року відбулася робоча зустріч  представників Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з головою Ворожбянської сільської ради з метою взаємодії щодо раннього виявлення своєчасної та ефективної медичної та соціально-правової допомоги сім’ям, дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, недопущення випадків залишення дітей в умовах, небезпечних для їхнього здоров’я та життя. У ході зустрічі обговорено питання соціальної ситуації жителів громади та  якості і ефективності надання соціальних послуг фахівцем із соціальної роботи, який працює на території сільської громади.

СОЦІАЛЬНА РОБОТА З РОДИНАМИ, ЩО ПЕРЕБУВАЮТЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Фахівцями із соціальної роботи Лебединського районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталією Харченко та Ларисою Савченко з метою вчасного попередження раннього соціального сирітства, виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, було відвідано чотири сім’ї, які проживають на території Межиріцької сільської ради.

Родинам, які потрапили в складні життєві обставини надавались послуги: соціальної профілактики, консультування, а також проведено профілактичні бесіди щодо профілактики насильства в сім’ї, належного виконання батьківських обов’язків та ведення здорового способу життя.