Міськрайонна газета

ПРОВОДИТЬСЯ ЗОВНІШНЯ ОЦІНКА ЯКОСТІ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

Збільшення чисельності людей похилого віку в сучасному суспільстві вимагає підвищеної уваги до даної категорії громадян та вирішення різноманітних проблем соціального та психологічного характеру. Психологічні проблеми виникають при зміні звичайного способу життя й спілкуванні у зв`язку з виходом на пенсію, при настанні самотності та ін. Все це призводить до виникнення емоційно-вольових розладів, розвитку депресії, змін настрою.

Одним з напрямків роботи Лебединського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є послуга соціальної адаптації людей похилого віку та інвалідів.

З ПИТАНЬ ПРОФІЛАКТИКИ ДИТЯЧОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

  20 вересня 2017 року Лебединським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання круглого столу на тему  «Неповнолітні, які перебувають  у конфлікті із  Законом та їх усвідомлені  рішення у поведінці  та виборі  подальшого життя у суспільстві». До участі у  заході були запрошені  представники  зацікавлених служб з питань профілактики дитячої злочинності  та криміногенної ситуації в підлітковому та молодіжному  середовищах: служба у справах дітей Лебединської райдержадміністрації, Лебединський районний відділ з питань пробації Північно–Східного міжрегіонального управління з питань пробації Міністерства юстиції України, а також неповнолітні, які засуджені до  відбувань покарань з випробуванням та їх батьки. 

ПРОФІЛАКТИЧНО – ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА З ПИТАНЬ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРОЯВІВ НАСИЛЬСТВА НАД ДІТЬМИ

Насильство та жорстоке поводження з дітьми, на жаль, стали  для сучасного суспільства звичним явищем. Особливу увагу у вирішенні даного питання у Лебединському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   зосереджено на проведенні  профілактично – просвітницької роботи  серед населення району. Перевага надається роботі із сім’єю та координації роботи  із закладами освіти.  З цією метою фахівцем із соціальної роботи  Романом Макаренком  під час виступу на батьківських зборах у Московсько-Бобрицькому НВК  у ході  бесіди на тему «Насильство -  це грубе порушення прав  дитини» було привернуто увагу  до питань,  що становлять  загрозу  життю та здоров’ю дитини. Присутніх проінформовано  куди звертатися у разі  наявності фактів жорстокого поводження з дітьми.

СОЦІАЛЬНА РОБОТА

На території  Боровеньківської сільської  ради  фахівцем із соціальної роботи та представниками Будильської НВК ЗОШ – ДНЗ проводилась перевірка умов проживання та виховання дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. Здійснено візити до семи родин. Під час перевірки звертали увагу на місця для навчання, сну,  зберігання підручників та  особистих речей дітей. В ході спілкувань з батьками проведено бесіди профілактичного змісту.

РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ З СІМ’ЯМИ ТА ДІТЬМИ

Фахівцями із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з представником  служби у справах дітей Лебединської райдержадміністрації проведено ряд заходів, спрямованих на реалізацію державної соціальної політики у сфері соціальної роботи з сім’ями та дітьми. З метою перевірки належних умов проживання та виховання  дітей у родинах, забезпечення ефективного здійснення соціального супроводу відвідано 6 сімей, які потрапили  в складні життєві обставини. Також відбулась робоча зустріч з педагогічним та батьківським  колективом, обговорювались проблеми щодо профілактики   жорстокого поводження та насильства в сім’ї і в шкільному оточенні. Фахівцями із соціальної роботи надано рекомендації та інформацію щодо звернення в таких випадках та  розповсюджено інформаційні буклети.