Міськрайонна газета

"СТЕЖИНОЮ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ"

У формуванні в молоді переконання престижності здорової поведінки та виховання потреби у здоровому способі життя величезна роль належить бібліотекам, особливо тим, хто цілеспрямовано працює з підростаючим поколінням. Вітчизняні бібліотеки із різним ступенем інтенсивності та відповідальності працюють в цьому напрямку.

 «Стежиною здорового способу життя» - під також назвою провели для молоді урок здоров’я бібліотекарі спільно з спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтерською організацією «Пульс» медичного училища.

Фахівець із соціальної роботи Ворожбянської сільської ради Крестіна Ешонкулова прочитала лекції на теми: «Курити чи бути здоровим» та «Вплив алкоголю на організм підлітків», роздала тематичні буклети. Волонтери показали виступ агітбригади, запропонували переглянути слайдо - фільм «Увага: наркотики» та  обговорили із присутніми проблему наркоманії у підлітків. Діти побачили, до чого призводить вживання психоактивних речовин, простеживши долі молодих людей. Працівниками бібіліотеки була підготовлена тематична виставка – застереження «Не віднімай у себе завтра», а в процесі заходу проведена міні-гра «Планета здоров’я».

Головне завдання ставили перед собою організатори уроку здоров’я, готуючись до заходу, - орієнтувати підлітків на розвиток самостійного мислення, на самовиховання, вироблення системи моральних цінностей, ідеалів і навичок культури здорового способу життя, прищеплювати стійкий імунітет до негативних впливів середовища, навчити учнів тому, як чинити опір, як навчитися говорити «ні» і як відмовитися від небажаної дружби.

Наприкінці зустрічі, за словами дітей, вона допомогла їм прийти до висновку про те, що простіше відмовитися від наркотиків один раз, ніж потім намагатися зробити це все життя.

 Урок здоров’я «Стежиною здорового способу життя» в цей день проведений був також у Гринцівській сільській бібліотеці для старшокласників навчально – виховного комплексу. На захід була запрошена завідуюча фельдшерським пунктом Тетяна Бятова, яка розповіла їм про найпоширеніші наркотики, ознаки та етапи формування наркотичної залежності, трагічні долі суспільно відомих людей - наркоманів.    

 

На урок здоров’я, проведений Пристайлівською сільською бібліотекою для учнів школи запросили завідуючого сільським ФАПом Сергія Калініченка. він провів з дітьми бесіду про шкідливий вплив на здоров’я людини алкоголю, наркотиків, тютюну. Бібліотекар зробила презентацію відеофільму про важливість дотримання в житті людини норм гігієни, харчування, вживання вітамінів та інших корисних речовин, ведення активного рухливого способу життя.