Міськрайонна газета

ФЛЕШМОБ «HEALTHY LIFESTYLE»

На базі Будильського НВК до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшов флешмоб «Healthy lifestile». Саме таку назву має молодіжний рух, що поширюється Сумською областю серед молоді і має на меті формування свідомого ставлення до свого фізичного, психічного і соціального здоров’я

Зі словами привітань цього дня до присутніх звернулись: завідувач сектору молоді та спорту Лебединської районної державної адміністрації  Анатолій Стегній та головний спеціаліст Ігнатова Ольга, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, методист районного методичного кабінету Ігор Білоножко, Будильський сільський голова Володимир Шкурко та директор Будильського НВК Раїса Ковальчук.

Наші діти на сьогодні – ослаблені та хворобливі як, урешті, і належить бути дитині, котра погано та нераціонально харчується, живе в забрудненому навколишньому середовищі, не займається справжньою фізкультурою та постійно зазнає нервових перевантажень. Тому формування здорового способу життя є обов'язковим завданням і умовою розвитку творчих здібностей учня та формування його як творчої особистості.

За словами Раїси Ковальчук, школа – це місце, де дитина проводить значну частину часу. Тому саме школа має великі можливості у здійсненні ряду заходів із питань збереження здоров'я. Це єдиний організм із тісними взаємозв'язками всіх його структурних компонентів.

Усвідомлюючи це, в Будильському НВК активно пропагується здоровий спосіб життя, проводяться виховні заходи зі сприяння зміцненню здоров'я, профілактики шкідливих звичок, у яких задіяні всі учасники навчально-виховного процесу.

Багато років у школі діє агітбригада «Шанс». В її арсеналі є літературно-музичні композиції, які пропагують здоровий спосіб життя.

До уваги присутніх також були представлені справжні майстер-класи від тренерів-викладачів, які працюють на базі Будильського НВК.

Під керівництвом  Орєхова Віталія Олеговича діє секція боксу. Слід зазначити, що ініціатива створення такої секції належить директору ТОВ «ЕКО-Енергія» Олексію Дятленку. Із лав секції вийшли учасники багатьох  турнірів: Лапоног Олексій та Добронос Віталій. Протягом трьох занять боксом Олексій Лапоног  та Віталій Добронос виконали І дорослий розряд з боксу. Вони неодноразово були призерами  обласних змагань у м. Суми та м. Ромни,  призерами турнірів пам’яті видатних боксерів, майстрів спорту Сергія Карпенка  та Олександра Ісметова, турніру з боксу присвяченому Дню захисту дітей, призерами відкритої першості  МКЗ  «ДЮСШ Суми» та турніру з боксу «Кубок мужності». Також хлопці є призерами  Міжнародного турніру з боксу .

5 березня 2003 року була відкрита Лебединська  районна ДЮСШ. З цього ж року почала свою роботу і секція  з футболу на базі Будильського НВК. Тренером став тренер-викладач Дмитро Бєлих. За весь час, а це 14 навчальних років було випущено 165 учнів із яких 65 отримали свідоцтва про закінчення спортивної школи та присвоєння їм різних  спортивних розрядів. На даний час деякі випускники  входять до складу  дорослої футбольної команди  «Лебединець», де захищають честь району на різних обласних  та районних  турнірах і чемпіонатах. Зараз в секції з футболу тренуються 28 учнів  різних вікових категорій. Які теж входять  до складу збірної  районної команди, яка була багаторазовими призерами  та переможцями. Учні Лебединської районної ДЮСШ входять до складу збірної району на протязі 3 років захищають його честь  на Всеукраїнському  турнірі ДЮФЛ.

Секція панкратіону, яка діє на базі Будильського НВК  виховує сильних та мужніх хлопців. Вихованці цієї секції славляться великим здобутками на міжобласному рівні. Наприклад Приходько Максим здобув 1 місце на обласних змаганнях в м. Суми; на чемпіонаті України м. Житомир – 2 місце; Березов Богдан – 2 місце в обласних змаганнях в м. Суми; Костенко Артем – 2 місце в обласних змаганнях  м. Лебедин; Герус Павло – 2 місце в обласних змаганнях м. Лебедин; Чжен Олексій – 2 місце обласних змагань в м. Лебедин - Подлєсний Андрій.

За плідну співпрацю у напрямку залучення дітей та молоді до здорового способу життя та систематичних занять фізичною культурою і спортом, виховання серед учнівської молоді життєвонеобхідних цінностей, запобігання проявам девіантної поведінки та підготовку учнів до районного флешмобу «Healthy lifestile» педагогічний колектив Будильського НВК нагороджено грамотою голови Лебединської райдержадміністрації.