Міськрайонна газета

СТОП НАСИЛЬСТВУ!

 

Питання про попередження насильства в сім'ї та надання допомоги постраждалим від насильства, в першу чергу жінкам і дітям, є одним з основних пріоритетів діяльності органів державної влади та громадськості.

 

З метою привернення уваги жителів району до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, на виконання районних заходів щодо попередження насильства в сім’ї, спеціалістами служби у справах дітей райдержадміністрації були проведені просвітницько-профілактичні заходи з учнями Ворожбянського НВК на теми: «Ні! Насильству у сім’ї», «Молодь проти агресії та насильства».

Найактивнішими учасниками заходів були учні 8 класу, які завзято включилися в роботу: обговорювали  проблему насильства у сім’ї та серед однолітків, демонстрували знання своїх прав, які захищає Конвенція ООН про права дитини і як підсумок виготовили колаж «Сім’я без насильства – щаслива сім’я».

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій із більш ніж 100 країн світу активізують у ці дні свої зусилля заради спільної мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щороку в Україні фіксується понад 100 тисяч випадків насильства в родинах. Фізичне і психологічне насильство є найбільш розповсюдженими видами, на нього припадає 95% випадків.  Щороку майже 7 тисяч дітей страждає від насильства в сім’ї. Від психологічного чи фізичного насильства в сім’ї страждає майже 60% дітей у віці від 2 до 14 років. В Лебединському районі протягом 2014 року зафіксовано вчинення насильства батьками стосовно 4 дітей.