Міськрайонна газета

ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОН ГОТУЄТЬСЯ ГІДНО ВІДЗНАЧИТИ 200-РІЧЧЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Тут зібрались співробітники музею, начальник відділу культури і туризму Ганна Богомаз, місцеві поетеса Богдана Гусак і письменник – краєзнавець Василь Пазинич, вчителі української мови та літератури Сумщини на чолі з викладачем Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівником обласного проекту «Шлях до Кобзаря» Юрієм П’ятаченком. Свято розпочалось майстерними, артистичними виступами переможців районних і обласних конкурсів читців творів Шевченка «У вінок Кобзареві» та ін.. Вірш «Думи мої, думи» виконав директор Підопригорівського сільського будинку культури Віталій Лобода, «Заповіт» - Нікіта Знаменщиков, «Зацвіла в долині червона калина» - Катерина Спесива. Яке місце відводить Шевченку у власній творчості розповіла Богдана Гусак та прочитала кілька творів із своєї збірки. Результатами дослідження періоду перебування Тараса Григоровича на Лебединщині поділився з учасниками зустрічі Василь Пазинич. Цікаві факти вдалося йому винайти про родинні зв’язки творця та встановлення пам’ятника у Лебедині. Як пов’язано перебування Кобзаря на Лебединщині з родиною Хрущових і братів Залеських розповіла вчитель історії, колишній директор школи Світлана Підвезько. Усі присутні прослухали вірш «Ой, на горі роман цвіте» у виконанні члена краєзнавчого гуртка, що діє при музеї, Нікіти Знаменщикова. Приємна подія чекала на районний краєзнавчий музей – музейна колекція поповнилась двома картинами відомого художника - земляка Петра Стеблянка, портретами Шевченка, які подарувала донька Антоніна Стеблянко – Апраксіна. Акт передачі картин урочисто передала директору музею Олександрі Чхайло начальник відділу культури і туризму Ганна Богомаз. Презентацію проекту «Шлях до Кобзаря» влаштував Юрій П’ятаченко, поділився перспективними планами його реалізації. Також Юрій Васильович залишив лебединським сучасним митцям і музею подарунки на згадку – книги сумських письменників, відзначив пам’ятними дипломами читців за високу майстерність виконання Шевченкових творів. А у цьому, варто зазначити, велика заслуга режисера – постановника і художнього керівника Миколи Корсуна. Музею вручив сертифікат учасника проекту "Скарби нашого роду".

Для гостей - освітян Сумщини також була проведена екскурсія по виставці «Шевченко на Лебединщині». Вони прослухали твори Тараса Григоровича, покладені на музику, у виконанні Бориса Гмирі.

Завдяки старанням працівників районного краєзнавчого музею зустріч була цікавою, змістовною, залишила у пам’яті приємні враження та дала гарний старт для реалізації усього задуманого із вшанування пам’яті великого поета, художника, громадського діяча, борця за свободу і незалежність України Тараса Григоровича Шевченка.

фото докладніше