Міськрайонна газета

ВІЙНА… СТРАШНА ВІЙНА МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ, ПЕКУЧА РАНА, ЯКА БОЛИТЬ ДОСІ ЧИ НЕ В КОЖНІЙ РОДИНІ УКРАЇНИ

Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії

Щороку в травні ми відзначаємо День пам’яті та примирення та День перемоги. І саме цим датам присвячена була зустріч, що відбулась в Лебединському районному краєзнавчому музеї 7 травня 2019 року.

У заході взяли участь: краєзнавець Володимир Кравченко, дитина війни Харченко Катерина Іванівна, учасник подій на сході України, Гвардії старший прапорщик Малаштан Григорій Вікторович, співробітники музею та учнівська молодь. Присутні мали змогу отримати більше інформації про події Другої світової війни та ті, що відбуваються сьогодні на сході України. Науковими співробітниками була підготовлена цікава виховна бесіда та презентаційні матеріали.

Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним гіркотою втрат і осяяний сонцем Перемоги. Його наближували, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні літа і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв і дожити до цього світлого дня. Все менше їх залишається в життєвому строю. Даються взнаки і опалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Але вони пам'ятають ті страшні часи, хоч часто їм і не хочеться про них згадувати. Неможливо позбутися нав’язливої жахливої думки: а прийде ж день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у вічність, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам'ять, світла пам'ять про незабутніх героїв.