Міськрайонна газета

ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ ОРИГІНАЛЬНИХ ЛЯЛЬОК РУЧНОЇ РОБОТИ «МІЙ КАЗКОВИЙ СВІТ»

Надзвичайно захоплюючим заходом відзначився Лебединський районний краєзнавчий музей. Це була презентація виставки ляльок ручної роботи

Вже доброю традицією стало експонування в стінах нашого музею виставок робіт вихованців гуртків районного будинку дитячої та юнацької творчості. А 20 березня присутні мали можливість насолодитися чудовими роботами керівника гуртків відділу декоративно – ужиткового мистецтва Юлії Нездоймишапки.

Працівники музею створили справжню святкову атмосферу для глядачів, котрих аж ніяк не бракувало на відкритті.

Майже два десятки зроблених власноруч текстильних ляльок показала на виставці лебединська майстриня, яка присвячує улюбленій справі весь вільний час. Процес їх створення це тонка і цікава робота.

"Така лялька може стати дуже хорошим, чудовим подарунком, тому що це оригінальна робота і неповторна. Всі вони виконані в єдиному екземплярі", - говорить вона.

Жінка займається не лише виготовленням текстильної ляльки: вона ще й навчає цьому мистецтву інших. Майстриня завжди професійно, вміло, вдумливо підходить до кожного свого вихованця, спрямовуючи його вміння в потрібне русло і наполегливо пробуджуючи  в ньому юного майстра,  розвиває в нього творче мислення та художній смак, виховує терпіння, привчає до охайності, збагачує внутрішній світ, а також надає неабияку насолоду від результатів власної праці.

Для того, аби лялька ожила, жінка витрачає 2-3 дні. Кожна з її робіт – унікальна, з власним іменем.

Виставку відвідали працівники відділу культури і туризму Лебединської райдержадміністрації на чолі з Г.Богомаз, районного будинку культури та районного будинку дитячої та юнацької творчості, учні Московськобобрицької та Пристайлівської школи.

Сьогодні стає очевидним, що лялька може бути не тільки іграшкою, а й витвором мистецтва на рівні з творами скульптури, живопису тощо. Підтвердженням цьому є мистецтво створення авторської ляльки, яке існує і розвивається по всьому світі.

Подивитися на власні очі, як виглядають ляльки хенд-мейд,  ви можете в Лебединському районному краєзнавчому музеї.