Міськрайонна газета

КОРОЛІВСТВО РУКОТВОРНИХ ІГРАШОК

Творча виставка в’язаних виробів Ірини Костюк «Королівство рукотворних іграшок» оформлена в читальній залі центральної районної бібліотеки

На виставці представлені 12 ляльок, виготовлених майстринею  та книги  і періодичні видання за даною темою.  Вже доброю традицією стало проведення в стінах центральної районної бібліотеки персональних виставок робіт талановитих людей Лебединщини, які збагачують мистецьку скарбницю рідного краю. У кожного з нас в дитинстві була улюблена іграшка, лялька і з нею ми не тільки грали, а й довіряли їй найпотаємніші таємниці, дбали, раділи та сумували разом з нею… І часто лялька супроводжує нас все життя, адже навіть ставши дорослим, один тільки погляд на улюблену іграшку, повертає нам чарівні спогади нашого дитинства, і на обличчі мимоволі виникає посмішка.

   А ще лялька може бути не тільки спогадом про дитинство, а і особливим видом творчості, адже Ляльку можна створювати. Майстер  вкладає в неї Душу, і вона стає не просто лялькою, а живою істотою, що передає настрій, стан, емоції.   Авторська лялька – не просто іграшка, а справжній витвір мистецтва, який майстер - лялькар створює своїми руками і практично завжди в єдиному екземплярі. На виготовлення одніє ляльки витрачає чимало часу.

    Для багатьох з нас ляльки залишаються лише приємним спогадом про дитинство, а в Ірини вони продовжують жити. Кожна з них індивідуальна і неповторна, в кожну вона вкладає частинку своєї душі. Адже щоб створювати ляльок, потрібно бути трішки дитиною, а діти завжди щирі. Ці іграшки дуже прості і милі, і, чомусь, дуже-дуже рідні. Дивишся на зроблену іграшку,  і відчуваєш, як віє від неї затишком, теплом і на душі стає світло, спокійно і радісно….Для милої лялечки в’яжеться одяг, підбираються красиві аксесуари.  Представлені роботи  вражають якістю і яркістю виконання. Побачити вироби зможе кожен охочий. Завітайте в бібліотеку.