Міськрайонна газета

АФГАНІСТАН… ВІН СТАВ СИНОНІМОМ ЛЮДСЬКОГО ЛИХА, СПРАВЖНЬОГО ПЕКЛА

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан у центральній районній бібліотеці організували вечір пам’яті

Війна в Афганістані тривала більше 9 років. Участь у ній взяли 160 тис. 375 українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність.

Виконували свій інтернаціональний обов’ язок і наші земляки. Багато з них мають бойові нагороди. На зустріч з учнями 8-9 класів Ворожбянського НВК прийшли колишні воїни –афганці Володимир Маслов, Анатолій  Колесник та Анатолій Чередніченко.

Їхня розповідь — це історія мужніх вчинків, спогади про страшну трагедію людства, це розповідь про те, що людина робить на війні і що війна робить з людиною. Афганська війна зламала життя багатьом молодим хлопцям, але не зважаючи ні на що вони з честю виконали свій військовий обов'язок і залишилися вірними присязі до кінця.

Бібліотекар Любов Авруцька ознайомила школярів із книжковою виставкою «Афганські дороги на граніті пам’яті» та представила нове краєзнавче видання Олега Корнієнка «Мартиролог мешканців Сумської області, які загинули у локальних війнах і закордонних збройних конфліктах». У цю книгу ввійшли  відомості про 14 уродженців Лебединщини.

Присутні на заході вшанували пам’ять загиблих, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.

 Цей захід привернув увагу не тільки до Афганської війни як трагедії, а й до мужності людей, які сьогодні захищають цілісність і суверенітет нашої держави на сході країни.