Міськрайонна газета

ІВАН НИКИФОРОВИЧ СТЕШЕНКО – ВСЕСВІТНЬО ВІДОМИЙ ОПЕРНИЙ СПІВАК З ЛЕБЕДИНЩИНИ

24 січня 1894 року, 125 років тому, в Лебедині народився Іван Никифорович Стешенко

Щоб відзначити цю дату в районному краєзнавчому музеї зібралися працівники районного будинку культури, музейні співробітники, студенти Лебединського педагогічного коледжу разом зі своїм викладачем Сергієм Венгеровським. Ведуча заходу, старший науковий співробітник музею, Валентина Знаменщикова розповіла про життєвий і творчий шлях земляка, який став всесвітньо відомим оперним співаком та прославив Лебединщину на міжнародному рівні.

За творче життя Стешенко опанував майже всі існуючі басові партії, але ключова – партія царя Бориса в опері Мусоргського «Борис Годунов» - була своєрідним індикатором таланту її виконавця. Вона була визнана вершиною творчості трьох геніальних співаків: Ф. Шаляпіна та двох лебединців – Стешенка та Б. Гмирі. Обов’язковим елементом у концертах Стешенка було виконання пісні рідною українською мовою. Велику частину пісень, яку виконував І.Н.Стешенко на  вірші видатного нашого Тараса Шевченка. Ім’я видатного оперного співака тривалий час не згадувалося. З нагоди сторічного ювілею від дня народження Івана Никифоровича Стешенка на будинку, де мешкав геній відкрито меморіальну дошку.

Зі Стешенком пов’язане ще одне всесвітньо відоме ім’я – також наш земляк, український батько світового футуризму Давид Бурлюк, який написав портрет співака.

Учасники зустрічі проглянули відео про Івана Никифоровича Стешенка, слухали старі платівки з записами пісень у виконанні Б.Гмирі. Пісні на слова Т.Шевченка звучали у виконанні дуету «Міра» (Ірина Балаба, Микола Холодяй) районного будинку культури.