Міськрайонна газета

У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ ЗИМОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ "РІЗДВЯНІ ДЗВОНИ"

 

17 ciчня у районному будинку культури відбувся фестиваль «Рiздвянi дзвони», органiзований відділом культури і туризму райдержадміністрації. У ньому взяли участь кращі творчі колективи

Проводиться він з метою відродження та популяризації кращих  традицій, звичаїв і  обрядів українського народу, відродження кращих культурно-мистецьких надбань Лебединського краю, розвитку фольклорного мистецтва, пропаганди невичерпних джерел фольклору, народного театру, народних музик, підвищення художнього рівня аматорського мистецтва, збагачення репертуару високохудожніми творами національної драматургії, музики, хореографії збереження розвитку  української мови, залучення молоді до відродження звичаїв, традицій, обрядів та пісенної творчості Лебединського краю.

НОВА РАДІСТЬ СТАЛА

9 січня у центральній районній бібліотеці відбулось засідання літературно-музичного клубу «Натхнення», присвячене різдвяним святам «Нова радість стала»

Ці різдвяні зустрічі стають доброю традицією клубу. Свято відкрили Дід Мороз та Снігуронька щирими вітаннями та побажаннями.
 

ДІТЯМ - ПРО ТРАДИЦІЇ, ОБРЯДИ, МИНУЛЕ СВОГО НАРОДУ

Новорічний альманах «Новорічні свята, обряди та традиції» проведений на дитячому відділі центральної районної бібліотеки

Новий рік завжди пов'язаний з мріями про краще майбутнє. Ці мрії та бажання відображені в народних обрядах – колядування та щедруванні. При колядуванні та щедруванні люди за допомогою слів та обрядових дій сприяли добробуту селянській родині, рясному врожаю та полях і в саду, щоб було достатньо худоби. Ці дійства проходили на свят – вечір перед Різдвом Христовим та Новий рік по старому стилю. Про все це довідались діти з дитячого садочка «Ромашка», які завітали до бібліотеки. Дітям зачитували колядки, розповіли про значення порівнянь у них.

СУМЩИНА - МІЙ РІДНИЙ КРАЙ

До 79-ї річниці утворення Сумської області в Лебединському районному краєзнавчому музеї відбулося засідання «круглого столу» «Сумщина – край, де я живу»

Учасники заходу перегорнули сторінки історії становлення та розвитку Сумської області. У додаток переглянули документальний фільм «Сумщина в історії» та тематичну відеопрезентацію, підготовлену членами гуртка «Юний краєзнавець». Перегляд продовжився обговоренням.

ВІРТУОЗ У МИСТЕЦТВІ ВИКОРИСТАННЯ КУЛЬКОВОЇ РУЧКИ

6 січня у районному краєзнавчому музеї відбулось відкриття першої персональної виставки молодого лебединського художника Євгена Стегнія

Відкриттям виставки займався колектив музею, що вже встиг зарекомендувати себе як осередок презентації нових джерел світоглядного мистецтва. На виставці – роботи, виконані кульковою ручкою на офісному папері, без використання традиційних художніх матеріалів.