Міськрайонна газета

ЛИШЕ СИЛЬНИМ ДАНО ПРАВО НА БЕЗСМЕРТЯ

16 листопада, напередодні відзначення Дня Гідності і Свободи, співробітники Лебединського районного краєзнавчого музею провели захід, присвячений революційним подіям 2004 року та Революції Гідності, її учасникам та значенню цих подій у розвитку українського громадянського суспільства

Відвідувачі музею – учні Михайлівської загальноосвітньої школи – ознайомились із матеріалами фотодокументальної виставки «Від Майдану 2004 р. до Революції Гідності 2013-2014 рр.: шлях до свободи». Сторінки історії про доленосні для України події, що відбулись у Києві, для них перегорнули місцеві історики, краєзнавці, очевидці і учасники Майдану Анатолій Удод та Володимир Кравченко.
 

ПРО ТАЛАНТИ РІДНОГО КРАЮ - ДІТЯМ

9 листопада наукові співробітники районного краєзнавчого музею провели урок народознавства для вихованців ДНЗ «Калинка» на тему: «Лебединщина – край талановитих майстрів»

Діти дізналися про історію виникнення традиції вишивати узори на сорочках та рушниках, про повір’я, пов’язані з цим видом мистецтва. Дізналися про розмаїту кольорову гаму українських народних вишивок. Познайомилися з традиційним гончарством Лебединщини.

Їм провели екскурсію тимчасово діючою виставкою «Під покровом Богородиці» місцевої майстрині Наталії Коротич. Діти з захопленням розглядали роботи, виконані у техніках екопласт, вітражний, петриківський, слобожанський розпис, писанки, «горищні ляльки».

ЛЕБЕДИНСЬКІ ШКОЛЯРКИ - ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ

Лебединські школярки Дарина та Марія Удовиченки стали переможницями обласного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу «Творчі канікули»  

МАЙСТЕР-КЛАС «СЛОБОЖАНСЬКІ МОТИВИ НА ЛЕБЕДИНЩИНІ»

3 листопада 2017 року у районному краєзнавчому музеї, методист Лебединського районного будинку дитячої та юнацької творчості Наталія Коротич провела майстер-клас «Слобожанські мотиви на Лебединщині» з учнями Межиріцької загальноосвітньої школи. Діти мали змогу зайнятись малюванням, при чому малюванням особливим, традиційним, слобожанським розписом.  Слобожанський розпис  - це декоративне оздоблення цілком практичних предметів. Століття два тому на Слобідській Україні таким розписом прикрашали побілені стіни сільських хат, кухонні дошки, мисники, але найбільше - скрині, особливо весільні.  Нехай це були лише листівки, але з якою любов’ю майстриня підходила до кожної дитини намагаючись розповісти про особливості нової техніки. Для деяких такий вид розпису пальцями  був зовсім не знайомий ... Так красиво і просто !!! Приємно що цей вид мистецтва відтворюється у нас на Лебединщині. 

СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ ДО ДНЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК ТА АРТИЛЕРІЇ

У Кам’янському сільському будинку культури для військових 27 Сумського реактивного артилерійського полку провели святковий концерт

Їх привітали начальник відділу культури і туризму Лебединської райдержадміністрації Ганна Богомаз та сільський голова Михайло Скрипаль, вручили подарунки. Слова вітання прозвучали для підлеглих від військового командира Івана Абрамова.

Кращими номерами художньої самодіяльності вітали військових артисти районного будинку культури