Міськрайонна газета

Статті

ГОЛОВА ЛЕБЕДИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІКТОР ХИМИЧ ЗВІТУВАВ ПЕРЕД ДЕПУТАТАМИ ПРО ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ ТА ДЕЛЕГОВАНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ

25 липня очільник району прозвітував перед районною радою про виконання Програми економічного і соціального розвитку підзвітної території за 2018 рік та І півріччя поточного року

Віктор Химич охарактеризував загальні риси розвитку Лебединського району, окремо зупинившись на проблемних питаннях та позитивних напрацюваннях. Зокрема, найбільш актуальними були питання виконання районного бюджету, залучення інвестицій, розвитку аграрного сектору, медичної та освітньої галузей у рамках впровадження реформ тощо. Підсумовуючи, голова райдержадміністрації подякував депутатському корпусу за підтримку, порозуміння, активну громадянську позицію на благо розвитку району та висловив переконання, що спільними зусиллями органів виконавчої влади та самоврядування, шляхом діалогу з громадою, і надалі вдасться забезпечити сталий соціально-економічний розвиток Лебединського району.

Після основної доповіді Віктор Химич відповів на запитання аудиторії. Найперше, що цікавило депутатів, - як і коли Лебединщина включиться до процесу децентралізації.

Лебединська районна державна адміністрація підтримує ідею децентралізації. Вкотре наполягає на тому, що повинна бути утворена єдина Лебединська громада з центром у м.Лебедин. Але, так як Лебедин – місто обласного значення, то згідно Закону України № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад» громада утворюється навколо центру, приєднуючи до себе навколишні сільські громади. Тобто, ініціатива утворення належить міській та сільським радам. Станом на 01.07.2019 ініціатив стосовно об’єднання у єдину спроможну територіальну громаду від Лебединської міської ради до сільських рад не надходило та жодна з сільських рад, які межують з м.Лебедин, також не ініціювали приєднання до територіальної громади міста Лебедина, що говорить про недовіру селян до міського керівництва.

Не дивлячись на те, що в Лебединському районі досі не створено ОТГ, районна влада, органи місцевого самоврядування району працюють у напрямку перспективного розвитку: впроваджують реформи у освітній галузі з метою надання якісної освіти населенню, у галузі охорони здоров’я з метою надання жителям району й м.Лебедин якісних, доступних медичних послуг, продовжують реалізовуватись енергозберігаючі проекти тощо. Районна влада разом із сільськими радами спільно працюють на розвиток сільських територій.

Щодо ОТГ, створених у Сумській області, тоу багатьох із них децентралізація поки не виправдала сподівань на покращення якості життя. На даний час у регіоні утворено 36 ОТГ. Згіднозатвердженого Урядом перспективного плану формування територій громад області має бути утворено 53 ОТГ.За висновками експертів більшість ОТГ утворена з порушеннями, 55% з них мають низьку спроможність, тобто є дотаційними. У гонитві за показниками забули за самі громади, яким працювати у нових економічних умовах.

«Утворення об’єднаної територіальної громади – питання серйозне, адже основною її ознакою має бути фінасова спроможність», - стверджує голова райдержадміністрації.

Хвилювало депутатів також питання ремонту доріг загального користування в Лебединському районі.

За перше півріччя 2019 року Службою автомобільних доріг виконана значна робота з поточного середнього ремонту на автомобільних дорогах загального користування державного значення. На ремонт дороги Суми - Лебедин з районного бюджету виділено кошти в сумі 1,0 млн. гривень. Кошти використані в повному обсязі. Виконані ремонтні дороги за напрямом Лебедин - Штепівка на загальну суму 2,3 млн. гривень (державний бюджет). Розпочаті ремонтні роботи на дорозі державного значення за напрямом Лебедин-Охтирка до с. Будилка.

Станом на 01.08.2019 за рахунок субвенції із державного бюджету виконані ремонтні роботи на дорогах Грунь -Катеринівка, Пристайлове-Кам’яне-Боровенька на загальну суму 9,2 млн. гривень.

З початку 2019 року на автошляхах району загального користування місцевого значення за рахунок коштів державного та обласного бюджетів виконано поточний середній ремонт на загальну суму 3,967 млн. гривень, а саме на окремих ділянках доріг Боромля-Малий Вистороп-Бишкінь, Боровенька-Московський Бобрик, Грунь-Катеринівка, Пристайлове-Кам’яне-Боровенька, Лебедин-Курган-Василівка-Козельне, Першотравневе-Василівка-Капустинці-Подільки, Лебедин - Калюжне, Великий Вистороп-Ревки.

         Проведений ремонт мосту до с. Межиріч. Орієнтовна вартість робіт приблизно становить близько 1 млн. гривень. На сьогоднішній день виконані роботи із заміни дерев’яного покриття мосту для проїзду автотранспорту. Завершальним етапом ремонту мосту планується влаштування колісного відбійника.

За рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел фінансування на автошляхах району загального користування місцевого значення планується виконати ремонти доріг на загальну суму 0,575 млн. гривень. За ці кошти планується виконати ремонт доріг Лебедин-Калюжне, Лебедин-Курган, Лебедин – Малий Вистороп.

         Позитивним назвав Віктор Химич те, що протягом звітного року в Лебединському районі зберігалась стабільна суспільно-політична ситуація. Всі суспільно важливі питання вирішувались разом із депутатами та за участю громадськості.

За результатами виконання завдань у частині реалізації державної політики, забезпечення планових показників за галузевими напрямками розвитку району депутати відзначили позитивну динаміку й вагомі результати проведеної роботи голови й структурних підрозділів райдержадміністрації та одноголосно підтримали звіт керівника району про виконання Програми економічного та соціального розвитку Лебединського району за 2018 рік та І півріччя 2019 року.