Міськрайонна газета

ПРО НАДАННЯ СУБСИДІЙ НАСЕЛЕННЮ ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОНУ У ГРОШОВІЙ ФОРМІ

На апаратній нараді, яку проводив голова райдержадміністрації Віктор ХИМИЧ, інформувала з даного питання заступник начальника управління соціального захисту населення - начальник відділу соціальних допомог і компенсацій Оксана Борулько

У серпні 2019 року Урядом були внесені зміни до  порядку виплати житлових субсидій населенню. З 1 жовтня 2019 субсидії надаються в готівковій формі.

За призначенням субсидії на опалювльний період 2019-2020 років звернулося 1011 сімей, 2038 сім’ям субсидія на опалювальний період розрахована автоматично.

Станом на 01.02.2020 субсидію на житлово-комунальні послуги отримує 2484 сім’ї, з них 2376 сімей - у грошовій готівковій формі та 108 сімей - у грошовій безготівковій формі. З жовтня 2019 року до січня 2020 року управлінням соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації нараховано  субсидії у грошовій готівковій формі на суму 9 млн. 606,7 тис. гривень, кошти виплачено у повному обсязі.

Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування управлінням соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку або через відділення поштового зв’язку.

У райдержадміністрації працює комісія з питань надання населенню пільг, житлових субсидій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку. Кожне звернення розглядається комісією індивідуально, враховуються всі особливості проживання родин. Так, протягом 2019 року проведено 29 засідань районної комісії, на яких було призначено субсидію 1275 сім’ям району.

Налагоджена інформаційно-роз'яснювальна кампанія серед населення щодо порядку надання житлових субсидій: через місцеві засоби масової інформації, інтернет-ресурси, виїзну роботу " мобільного соціального офісу". Крім того, в управлінні соціального захисту населення відкрита телефонна «гаряча лінія», де можна отримати консультацію про порядок надання субсидії та пільг на житлово-комунальні послуги та поставити питання, які виникають у громадян. На всі звернення, які надходять на телефон «гарячої лінії» фахівцями  надається вичерпна інформація.