Міськрайонна газета

РОБОТА РЯБУШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНО-ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ НЕПОВНОЛІТНІХ НАЛАШТОВАНА НА НАЛЕЖНОМУ РІВНІ

Про виконання делегованих повноважень у сфері соціально-правового захисту неповнолітніх виконавчим комітетом  Рябушківської сільської ради інформував учасників апаратної наради у райдержадміністрації сільський голова Іван ШОЛУДЬКО

Як він повідомив, на території Рябушківської сільської ради вього зареєстровано 166 дітей віком до 18 років. Деякі з дітей виховуються в сім'ях, що опинились у складних життєвих обставинах. Такі сім'ї - в центрі постійної уваги і контролю виконкому сільської ради та служб, які опікуються питаннями сімей та дітей, правоохоронців. Велика роль у "перевихованні" неблагополучних сімей, допомозі дітям, позбавленим батьківського піклування, відводиться сільській раді. 

Представниками виконкому сільської ради із залученням спеціалістів служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників поліції, педагогів систематично обстежуються умови проживання сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Із батьками проводяться профілактично-роз'яснювальні бесіди щодо наслідків неналежного виконання ними батьківських обов’язків, створення належних умов для виховання та розвитку дітей.

При виконавчому комітеті Рябушківської сільської ради діє громадська інспекція у справах неповнолітніх. На своїх засіданнях вона розглядає питання стану виховання і утримання дітей, проводить профілактичні рейди місць приватної торгівлі з метою перевірки додержання приватними підприємцями законодавства щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів підліткам, виявлення неповнолітніх, які вживають спиртні напої, тютюнові вироби, наркотичні речовини, їх аналоги та прекурсори.

У сільській раді працює рада опіки та піклування.

Також на території Рябушківської сільської ради працює фахівець із соціальної роботи Лебединського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Одним із важливих напрямків соціально-правового захисту неповнолітніх є забезпечення житлом дітей з числа позбавлених батьківського піклування. Він також є й проблемним для сільської ради через брак житла. На даний час на квартирному обліку сільської ради перебуває 10 дітей з числа позбавлених батьківського піклування.