Міськрайонна газета

СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ — СИМВОЛ НАЦІОНАЛЬНОГО ЄДНАННЯ

З нагоди Дня Соборності України в Лебединському районному краєзнавчому музеї для учнів Межиріцької загальноосвітньої школипровели захід «Соборність України — символ національного єднання»

У заході взяли участь: голова районної державної адміністрації Віктор ХИМИЧ, голова районної ради Василь КАЛИТА, методист районного відділу освіти, історик, Ігор Білоножко, військові 27 Сумської реактивної артилерійської бригади, старші сержанти Роман Тіток і Григорій Сумцов.

Розпочинаючи захід ведучі – старший науковий співробітник музею Світлана Бражніченко і вихованка гуртка «Юний краєзнавець» Христина Мельникова – повідомили, що у новітній історії нашої держави День Соборності посідає особливе місце, адже ця подія стала першим виявом становлення сучасної української нації,її прагнення єдності. Цей день увійшов до національного календаря, як велике державне свято.

«Відзначення Дня Соборності сьогодні - це вшанування її творців, спільна потреба та обов’язок зберегти світлу пам'ять незліченних жертв протягом віків, принесених українським народом для процвітання незалежності, неподільності, непорушності, сили і процвітання України. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок минулого нашої країни», - зазначили у своїх зверненнях до молоді керівники району. Побажали усім з нагоди свята єдності і згуртованості в ім’я утвердження Соборності України.

Про історичні події єднання українських земель розповів Ігор Білоножко. Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро – Угорщини. Тож, споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. 22 січня 1919 року на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутності десятків тисяч киян лідери УНР і ЗУНР заявили про непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено Акт Злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

«Сила українського народу – в єдності! Територіальна цілісність України скріплена кров’ю мільйонів захисників. Завжди пам'ятайте про це і, ставши дорослими, відстоюйте неподільне ціле усіх українських земель», - наголошували військові.

Тематичного святково-патріотичного колориту заходу додали солісти районного будинку культури і місцеві поетеси. У виконанні Сергія Касьянова, Миколи Холодяя, Миколи Корсуна прозвучали українські пісні. Авторські вірші читали для аудиторії Людмила Глуходєд – «Україно моя, Україно!» і Анна Алєксєєнко – «Україна». Учасники заходу переглянули документальні відеофільми, підготовлені співробітниками музею, про те, як відбулось єднання української держави.

Українська держава сильна своїми людьми. То ж будьте патріотами і завжди любіть Україну, поважайте її символи, історію, традиції, бережіть витоки – такими словами завершився захід.