Міськрайонна газета

В ОБЛАСТІ НЕОБХІДНО АКТИВІЗУВАТИ РОБОТУ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІЛЬГОВОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ГРОМАДЯН АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ НА АВТОБУСНИХ МАРШРУТАХ

На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК під час розгляду питання щодо виконання обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у 2020 році

За інформацією  обласного Департаменту соціального захисту населення, на 2019 рік за розрахунками фінансовий ресурс, необхідний для реалізації програми пільгових перевезень, складав 7,4 млн грн. Відшкодовано перевізникам з обласного бюджету 5,4 млн гривень (у тому числі за пільгове перевезення учасників АТО/ООС та інших ветеранів війни – 4,1 млн гривень). Однак залишається заборгованість за 2019 рік у сумі 5,6 млн гривень.  

За розрахунками потреба в коштах на 2020 рік для реалізації програми складає 11,6 млн гривень. До розрахунку взяті прогнозні заявки 2019 року з урахуванням коефіцієнта зростання 1,06. На сьогодні місцевими органами влади вже прийняті рішення щодо перерахування коштів на загальну суму 6,5 млн грн. для реалізації у 2020 році програми пільгових перевезень.

Всі учасники наради наголосили, що це лише трохи більше половини від потреби, щоб здійснювати перевізникам компенсацію за перевезення громадян пільгових категорій. А наявність заборгованості з компенсаційних виплат призводить до зниження рентабельності пасажирських перевезень, відмови перевізників від виконання пільгових перевезень та конфліктів між перевізниками і пасажирами пільгових категорій. Зокрема місцеві перевізники вже відмовилися від надання послуг у Недригайлівському, Липоводолинському, Ямпільському, Буринському, Кролевецькому і Середино-Будському районах. На зазначених напрямках залишилися лише перевізники з Сум.

Питання постає у фінансовій спроможності органів місцевого самоврядування, адже джерелами компенсаційних виплат по цій програмі є кошти місцевих бюджетів.

За результатами наради Ірина Купрейчик наголосила, що в  облдержадміністрації триває робота щодо напрацювання механізму здійснення контролю за фактичною кількістю пасажирів, які користуються пільговим проїздом, розробки варіантів належного забезпечення пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах і закликала всіх присутніх долучитися до цієї роботи та надавати конкретні пропозиції.