Міськрайонна газета

У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ "РІЗДВЯНІ ДЗВОНИ"

Вже понад 15 років поспіль він проводиться відділом культури і туризму райдержадміністрації, скликає до себе творчі колективи Лебединщини. І кожного року кількість учасників збільшується, а творча майстерність покращується і удосконалюється

Відкрили захід голова райдержадміністрації Віктор ХИМИЧ і голова районної ради Василь КАЛИТА. Керівники району подякували організаторам за збереження і розвиток національних традицій. Побажали колективам – учасникам святкового настрою, вдалих виступів,миру та щастя кожній родині та країні.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся благочинний Лебединського церковного округу протоієрей Роман Андрухів. Він зазначив, що лебединці обов’язково отримають благословення від Господа, адже є єдиними у добрі, духовній ідентичності, культурі, мові, збереженні традицій своїх предків.

Цими днями різдвяні дзвони бентежать душі українців в різних куточках земної кулі, огортають планету дивоспіви колядок і щедрівок.

З трепетом та любов’ю – на щастя, на здоров’я, на многії та благії літа глядачам їх сьогодні дарували з головної районної сцени 12 творчих колективів району. Вперше учасником фестивалю цьогоріч став фольклорний ансамбль автентичного співу ,,Стріла" Лебединського педагогічного коледжу (керівник В.Гура) - лауреат І премії  Міжнародного фестивалю - конкурсу ,,Українська коляда - 2020" та Всеукраїнського різдвяного фестивалю ,,Велика коляда - 2020" у місті Львові.

Дорослі та маленькі актори презентували свої виступи, вертепні дійства, мелодійні колядки та щедрівки, запальні танці, веселі жарти, новорічні віншування, які переповнювали присутніх відчуттям величності свята Різдва Христового. Головна сцена району лунала різнобарв’ям голосів та пишалася калейдоскопом талантів. Кожне дійство, яке відбувалося на сцені, мало свій глибинний зміст та зачаровувало красою українських традицій. Глядачі, у свою чергу, шанували артистів гучними оплесками за надану можливість поринути у чарівне дійство Різдвяної коляди.

Усі учасники фестивалю отримали дипломи за участь і подарунки.