Міськрайонна газета

ЗАХИСТ ПРАВ ДИТИНИ Є ОСНОВНИМ ПРІОРИТЕТОМ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

        За інформацією начальника служби в справах дітей Т. Хоменко, у зв’язку з введенням у минулому  році посад фахівців із соціальної роботи, які працюють безпосередньо на території сільських рад, посилилась взаємодія служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з виконкомами сільських рад щодо поширення сімейних форм виховання на території Лебединського району.  В поточному році звернулося 3 сім’ї  по питанню взяття на виховання дітей, які залишились без батьківського піклування, з с.Пристайлове, с.Рябушки, с.Штепівка.

Станом на 20.12.2013 року на первинному обліку  служби у справах дітей перебуває 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких: 36 – проживають у сім`ях опікунів, 20 – у прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу, 5 – перебувають в інтернатних закладах, 8 – навчаються у ВНЗ, 1 дитина перебуває в Сумському обласному спеціалізованому Будинку дитини. У сім’ях громадян  виховуються 80% дітей – сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування та 20% дітей потребують влаштування до сімейних форм виховання.

        Протягом 2013 року з 9 дітей, що  отримали статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 5 дітей влаштовано під опіку, 4 – влаштовано до ВНЗ, жодна дитина протягом останніх двох років не була влаштована до інтернатного закладу.

В 2013  році в районі було усиновлено 3 дітей (1 дитина з під опіки та 2 дітей усиновили прийомні батьки). Станом на 20.12.2013 в Лебединському районі створено та функціонує 5 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу, в яких  виховується 18 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.