Міськрайонна газета

ВІКТОР ХИМИЧ - ВОЛОДИМИРУ ПІДЛІСНОМУ: ЛЕБЕДИНЩИНА ВДЯЧНА ВАМ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ

18 грудня Лебединському земляцтву презентував свою нову книгу директор Сумського обласного центру зайнятості населення Володимир Підлісний

Книга під назвою «Штепівка та навколишні хутори і села» присвячена історії населених пунктів колишнього Штепівського району Сумської області (1923-1957). З цією визначною подією його прийшли привітати: керівники району, місцеві історики-краєзнавці, керівники освітніх закладів, підприємств району, сільські голови, колеги, представники засобів масової інформації.

Володимир Ілліч Підлісний народився у 1956 році в с.Штепівка Лебединського району. З дитинства його цікавила історія рідного краю. Проявляв він і творчі здібності до письма. Член Національної спілки журналістів України. Має низку друкованих видань, методичних праць, керівник редакційної колегії Книги пам’яті України (Сумська область).

Володимир Ілліч довгими роками збирав історичні, архівні матеріали про свою малу батьківщину, спогади старожилів. А книга про рідну Штепівку, яка колись була цілим Штепівським районом, об’єднуючи навколо себе багато інших малих сел і хуторів, була давньою його мрією.

Розпочав презентаційну зустріч автор із вдячності всім, хто допоміг йому в зібранні матеріалів та виданні книги «Штепівка та навколишні хутори і села». Особливо значною виділив роль письменника-краєзнавця Бориса Ткаченка, з яким його поєднує давня дружба, спільні тематичні інтереси. «Я написав свою краєзнавчу книгу, бо давно захоплююсь Вашими», - слова зі звернення Володимира Підлісного до корифея історії та краєзнавства Бориса Ткаченка. За небайдужість до історії власного народу, рідного краю та земляків, підтримку і допомогу безмежну вдячність від письменника отримав директор СТОВ «Перемога», земляк, Анатолій Онайко. Значним у процес збору історично – краєзнавчих матеріалів був внесок сільських голів, керівників освітніх закладів, аграрних підприємств, жителям сел Штепівської, Василівської, Підопригорівської, Павленківської, Голубівської, Гринцівської сільських рад, колегам, редакторам.

Потім Володимир Ілліч розповідав про процес зібрання історичних матеріалів, їх ситематизацію та формування самого видання. У книзі «Штепівка та навколишні хутори і села» зібрані матеріали про життя людей на території колишнього Штепівського району Сумської області, проведено панорамне дослідження цілого періоду історії; роздуми автора про долю сільського жителя, аналіз того, як ідеологія партії впливала на дії селян; про видатних земляків, про долю населених пунктів, які поступово зникали з буття. У видання ввійшли також 1100 фото архівних документів, сімейних знімків тощо.

Володимир Підлісний: «Ця книга – своєрідний маленький пам’ятник моїм землякам, які так важко розпізнавали у сутінках розбурханого життя своє майбутнє. Це правда років».

Оцінювання колеги провели місцеві історики-краєзнавці: Борис Ткаченко, Володими Кравченко, Василь Пазинич, Анатолій Удод. Всі вони були єдиніу висновку: книга «Штепівка та навколишні хутори і села» - титанічний труд автора, безцінний скарб для сучасного і майбутніх поколінь, увіковічнення в історії періоду життя краю.  Борис Ткаченко назвав видання книги Володимиром Підлісним найвищим проявом патріотизму.

Високу оцінку своєї роботи отримав Володимир Ілліч Підлісний від голови Лебединської райдержадміністрації Віктора ХИМИЧА і голови Лебединської районної ради Василя КАЛИТИ. Вони привітали автора з черговим, але значним виданням, та побажали нових творчих здобутків. «Лебединщина вдячна Вам за збереження історії», - зазначив при цьому голова райдержадміністрації.

Книга вийшла тиражем у 500 примірників. За словами автора, її отримають усі бібліотеки Сумської області. Вже вона є у найбільших обласних бібліотеках. Її отримали й земляки, присутні на презентації. Сподіваємось побачити її вже найближчим часом у Лебединському районі.