Міськрайонна газета

У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЛІКВІДАТОРА

13 грудня у райдержадміністрації відбулась зустріч керівництва району з ліквідаторами чорнобильської трагедії до Дня ліквідатора

Самі ліквідатори називають 14 грудня днем, коли вони не тільки запалюють свічку пам’яті на честь загиблих товаришів, а й датою, яка згуртувала величезну кількість людей навколо великої біди

Слова ведучої про трагічну сторінку в історії нашої держави болем відлунювали у серцях кожного присутнього, бо навіки закарбовані в пам’яті людей імена наших земляків, які ліквідовували наслідки страшної аварії, виправляли чужі помилки заради щасливого життя не тільки своїх рідних і близьких, а й усього людства.

Представники районної влади висловили щиру вдячність ліквідаторам району за їх героїзм, самопожертву та згуртованість.

«День ліквідатора – це спогад про жахливу трагедію, про втрачених. Ми дуже вдячні вам за те, що ризикуючи своїм життям, ви пішли на ліквідацію екологічного лиха, яке сколихнуло Україну і весь світ. Ви повинні знати, що держава пам’ятає про вас і шанує ваш подвиг», – наголосив у своєму виступі голова Лебединської районної ради Василь КАЛИТА.

Вдячність ліквідаторам Чорнобильської аварії за врятовані мільйони життів, за прояв мужності і відваги висловила перший заступник голови Лебединської райдержадміністрації Оксана ЛИХИНА та побажала їм міцного здоров’я, державної підтримки, на яку по праву заслуговують.

З нагоди державного свята керівники району відзначили ліквідаторів почесними грамотами, подяками, подарунками. Не залишили поза увагою й вдів ліквідаторів.

В Лебединському районі на сьогоднішній день проживає 198 громадян, які мають статус осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У Лебединському районі також діють бюджетні програми соціального захисту. Зі словами вдячності та поваги звернулась до присутніх начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тамара Об’єщик.

Важко було згадувати про той час, коли разом приборкували шалений атом представнику Лебединської організації  Всеукраїнської громадської організації  інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександру Проценку. Він говорив про згуртованість усіх членів громадської організації, дякував їм, а також органам державної влади за допомогу і підтримку.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто відчайдушно боровся із радіаційним лихом і уже відійшов у вічність.

Урочистість і святковість заходу, музичне оформлення створили солісти і творчі колективи районного та сільського будинків культури.

На закінчення зустрічі ліквідатори поклали квіти до пам’ятного знака «Героям Чорнобиля» у м. Лебедин.