Міськрайонна газета

РІВЕНЬ ЦІВІЛІЗОВАНОСТІ СУСПІЛЬСТВА - ВІДНОШЕННЯ ДО ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

З цією метою на базі центральної районної бібліотеки був проведений культурно – масовий захід, куди запросили людей з особливими потребами та громадських активістів, які опікуються ними

Участь у заході взяли також представники районної влади. Перший заступник голови райдержадміністрації Оксана ЛИХИНА і заступник голови районної ради Світлана ГОРОШКО відзначили неймовірну силу духу, оптимізм, віру в себе людей, які мають вади здоров’я, що мають стати прикладом для оточуючого суспільства. Подякували всім, хто постійно знаходиться поряд людей з інвалідністю, дбає про них, підтримує і допомагає їм. Висловили всім найкращі побажання, серед яких головним, звичайно, є міцне здоров’я. Посадовиці вручили Подяки від керівників району з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю громадським активістам у цьому направленні.

Завжди готові прийти на допомогу людям з особливими потребами у вирішенні їхніх нагальних проблем фахівці управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Зі свого боку вони реагують на всі випадки порушення прав інвалідів з питань дотримання законодавства, надаючи людям з обмеженими можливостями необхідну правову та методичну допомогу. До слів вітань приєдналась начальник управління Тамара Об’єщик та також відзначила подяками представників сільських громад, через яких налагоджена система опіки над усіма громадянами району, що потребують сторонньої допомоги.

Під час заходу часто звучали слова «милосердя», «благодійність», «добро», «щирість душі», «людяність». Не з чуток їхнє значення знає начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганна Богомаз, адже працівниками культури проведено чимало благодійних концертів на допомогу тяжкохворим. Крім того, вже до двох десятків років Ганна Володимирівна очолює районну Спілку жінок, одним із видів діяльності якої також є благодійність. Вона висловила захоплення активною життєвою позицією сильних духом людей, талановистю дітей з вадами та вручила їм подарунки.

Майже 20 років опікується інвалідами голова районної громадської організації інвалідів Валентина Івашина. Гарні й щирі слова, побажання адресувала вона своїм колегам – головам первинних осередків громадського об’єднання.

Приємні емоції протягом заходу дарувати всім кращі солісти районного будинку культури.

Серед людей з інвалідністю також чимало талановитих особистостей. Свої вокальні номери учасникам зустрічі подарували Едуард Кужель із с.Бишкінь і Євгенія Грузіна з с.Рябушки, декламувала вірш Юлія Левик. Авторський вірш Наталії Гнідюк із с.Ворожба прочитала її мама.

Відкриттям для більшості присутніх став презентаційний виступ представників Ворожбянської громадської організації «Центр гуманітарного розвитку». Близько півторароку назад її заснували Антон Авер’янов і Тетяна Бєляєва. Свою роботу в Центрі вони спрямували на розвиток дітей з вадами. Заняття були такими захоплюючими, що сюди стали ходити усі сільські діти. Розповідаючи про Центр, Тетяна говорить: «Тут я спостерігаю справжню інклюзію. Адже в нашій організації всі діти рівні між собою, почувають себе на рівних умовах. Вони самі, спілкуючись, не помічають між собою ніяких вад». Керівники разом із вихованцями виконали пісні на французській та італійській мовах. Дебютували перед аудиторією Ростислав Бєляєв і Антон Авер’янов зі своїми авторськими піснями.