Міськрайонна газета

"РОДИННЕ СВЯТО" ПРОВЕЛИ У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

29 листопада, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, у районному будинку дитячої та юнацької творчості був проведений захід для дітей з вадами розвитку та їх батьків під назвою «Родинне свято»

Він вперше проводився у районі. Його ініціатором і головним організатором виступив Лебединський районний центр для сім’ї, дітей та молоді. Щоб захід став максимально змістовним, цікавим та родинним організаторам допомогли творчий колектив районного будинку дитячої та юнацької творчості та відділ освіти райдержадміністрації.

Розпочалось свято урочистою частиною. Родини, що виховують дітей з особливими потребами привітали представники районної влади. Сили духу, Оптимізму, віри в себе, самоствердження та реалізації своїх талантів побажала дітям перший заступник голови райдержадміністрації Оксана ЛИХИНА. Адже всупереч проблемам здоров’я ці діти творять, навчаються, працюють. Велику подяку і низький уклін вона висловила батькам цих дітей, на долю яких випали нелегкі випробування. «Ви є взірцем стійкості, мужності і незламності духу», - зазначила посаловиця.

«Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з інвалідністю, і вони потребують допомоги і уваги, а саме найперше -нашої посмішки та розуміння. Ми не в змозі дати їм втрачене, але спільними зусиллями ми можемо допомогти знайти себе в житті, розкрити свої здібності, повірити у свої сили та в себе», - йшлося у вітальній промові заступника голови районної ради Світлани ГОРОШКО. Від районної влади всі дітки отримали подарунки. До вітань приєдналась директор Лебединського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Лариса Грицина та подякувала всім, хто доклав зусиль до організації заходу. Додали атмосфері святковості виступи хореографічного колективу «Смайл» Будильського НВК (керівник Юлія Трикоз), дитячого вокального ансамблю «Співограй» Лебединського РБДЮТ (керівник Наталія Суховій). Вірші читали й діти з вадами розвитку.

Продовжилась зустріч родин творчою частиною. Для дітей керівники гуртків організували майстер-клас із виготовлення аплікації-магніту головного героя наступаючого нового року – Мишки. Із особливим захопленням та цікавістю, за допомогою гуртківців діти виготовляли свої вироби. Кожен із них намагався прикласти до цієї справи максимум зусиль. Тепер невеличка Мишка, виготовлена власноруч, вдома на холодильнику їм стане доказом: «Я теж можу! Я теж вмію!».

Для батьків фахівець із соціальної роботи Наталія Харченко провела психологічний тест - розвантаження, де запропонувала використати різноманітні кольорові гами. За переважністю кольорів дорослі дізнались особливості свого характеру.

Цікаво було не тільки дітям. Ці буквально пара годин дозволили родинам відволіктись від буденних проблем, можливо, змінити обмежений індивідуальний мікроклімат, ближче познайомитись, поспілкуватись один з одним на улюблені теми.

Потім на учасників заходу чекав солодкий стіл від організаторів, де спілкування продовжилось.

Свято було чудовим, лаконічним, змістовним, пройшло дійсно як у родинному колі. Сподіваємось, воно стане традиційним у районі.