Міськрайонна газета

РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ПЛІДНО ПРАЦЮЄ НАД ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИХ УМОВ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Питання щодо забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, розглядалось на колегії райдержадміністрації

Інформуючи учасників колегії, начальник служби у справах дітей Тетяна Хоменко зазначила, що робота підпорядкованого їй підрозділу орієнтована на такі пріоритети: збереження сімейного середовища для дитини та запобігання вилученню дитини із сім’ї; виявлення та соціально-правовий захист дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; розвиток сімейних форм виховання, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї; захист майнових та житлових прав; профілактична робота з неповнолітніми.

На даний час на обліку служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації перебуває 55 дітей, які виховуються  у 18 сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. З початку 2019 року на облік служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації поставлено 19 дітей, знято з обліку – 17 дітей, у зв’язку зі зникненням підстав перебування на обліку. Завдяки консолідованим зусиллям соціальних служб у 2019 році меньшу кількість батьків притягнуто до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов'язків, позбавлено батьківських прав.

Популяризувались спеціалістами служби протягом року сімейні форми виховання. Як результат, сімейними формами виховання охоплено 92% дітей від загальної кількості дітей, що перебувають на обліку служби у справах дітей. Загалом у Лебединському районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу та 5 прийомних сімей, в яких виховується 16 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Значна увага приділялась роботі щодо попередження проявів насильства у родинах. За 2019 рік таких випадків не зареєстровано.

На контролі служби у справах дітей перебуває питання захисту майнових і житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наразі на квартирному обліку в Лебединському районі  перебуває 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 35 осіб з їх числа. Згідно розподілу державної субвенції на Лебединський район виділені кошти в сумі 344 596 гривень для придбання житла/виплати грошової компенсації. Спеціальною комісією райдержадміністрації визначена особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно черговості, за бажанням отримає грошову компенсацію на придбання житла.

Не втрачає актуальність і профілактична робота з неповнолітніми щодо скоєння злочинів.

Голова райдержадміністрації Віктор Химич відзначив позитивну результативність роботи соціальних служб у напрямку соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Членами колегії з урахуванням пропозицій були прийняті рішення на покращення цієї роботи.