Міськрайонна газета

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ДИТИНИ Є СКЛАДОВОЮ ПРОЦЕСУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

 

За підсумками 2013 року в службі у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації  на первинному обліку перебуває 70 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, з яких: 36 – проживають у сім`ях опікунів, 20 – у прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу, 5 – перебувають в інтернатних закладах, 8 – навчаються у ВНЗ, 1 дитина перебуває в Сумському обласному спеціалізованому Будинку дитини. У 2013 році набули статус дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування 9 дітей, з них 5 – влаштовано під опіку, 4 – навчається у ВНЗ. Жодну дитину не було влаштовано до інтернатного закладу.

Що стосується захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, слід зазначити, що з 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 3 – мають власне житло, за збереженням якого призначені відповідальні особи (опікуни дітей) та 2 дітей мають закріплене право користування житловими приміщеннями. Решта дітей житла не мають. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа» на квартирному обліку перебуває 36 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  16 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. 16 дітей мають у власності земельні паї, земельні паї 4 дітей перебувають в стадії переоформлення.

З метою забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, рішенням двадцять восьмої сесії шостого скликання Лебединської районної ради  від 30.10.2013  було внесено зміни до районної Програми з реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2012 – 2016 роки. Програма передбачає  протягом 2013-2016 років забезпечити соціальним житлом 61 дитину - сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок бюджетів місцевого самоврядування.

  Питання забезпечення вимог законодавства щодо охорони дитинства, перебуває на постійному контролі в райдержадміністрації. Діти, які проживають на території  району та зокрема діти, які залишились без батьківського піклування, не обділені увагою і в подальшому будуть проводитися необхідні заходи для збереження їх прав, свобод та законних інтересів.