Міськрайонна газета

УКРАЇНЦІ ПОВИННІ ЗНАТИ СВОЇХ ГЕРОЇВ: У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНУ ДОШКУ ЗАГИБЛОМУ В АТО БІЙЦЮ

У с.Павленкове відкрили пам’ятну дошку на честь бійця ДУК ПС ТГ Сапсан-24 ОМБр імені короля Данила Едуарда Лободи, який влітку героїчно загинув у зоні АТО

Пам'ятку встановили на фасаді навчально-виховного комплексу, в якому навчався загиблий. Прикро і болісно спостерігати те, що це вже третя пам’ятна дошка на Павленківській школі  загиблим «атовцям». Троє молодих, красивих, завзятих і талановитих юнаків:  Олександр Ворожко, Леонід Литковець, Едуард Лобода могли працювати на розвиток рідного краю, держави, бути її майбутнім продовженням. Натомість вони віддали свої життя, виборюючи незалежність і територіальну цілісність України, їхні образи навічно залишаться закарбованими на граніті й у пам’яті  земляків, майбутніх поколінь.

На мітингу-реквіємі були присутні керівники району, батьки та рідні героїв, односельці, учні та вчителі, громадськість.

Про проявлений героїзм, мужність, самопожертву загиблих героїв заради своєї країни говорили, звертаючись до присутніх, голова Лебединської райдержадміністрації Віктор ХИМИЧ і тимчасово виконуючий обов’язки голови Лебединської районної ради Світлана ГОРОШКО. Дякували батькам за виховання справжніх патріотів. Запевнили, що Лебединщина завжди пам’ятатиме їх подвиги й імена. Лише гарними словами характеризувала односельчанина Едуарда Лободу Підопригорівський сільський голова Світлана Гречка. Уся сільська громада, Лебединщина сумує за загиблими земляками.  
Едуард Віталійович Лобода народився 02.01.1994 року в селі Підопригори Лебединського району, де й проживав із батьками. Юнак, що не зміг залишитися осторонь, коли на Батьківщину прийшла війна, пішов на фронт спочатку добровольцем, а потім підписав контракт зі ЗС України. Йому назавжди залишиться 25 років, чотири з них він воював. Мужній, відважний, справжній, щирий і надійний. Патріот, воїн…
03.07.2019 року він разом з групою бійців забезпечували прикриття проміжків поблизу Мар’їнки, де передбачалась дія диверсійно-розвідувальних груп противника. Едуард, який був попереду своєї групи, прикрив побратимів від вибуху, прийнявши весь удар на себе. Майже добу медики намагались врятувати йому життя, але, на жаль, поранення виявились несумісними з життям.  04.07.2019 в лікарні м.Курахове воїн Королівської бригади, боєць ДУК ПС ТГ Сапсан - 24 ОМБр імені короля Данила, старший солдат Лобода Едуард Віталійович, позивний  Фугас, помер.

Право відкрити пам’ятну дошку було надано керівникам району і членам родини загиблого. Процес її освячення провів настоятель Успенської церкви с.Павленкове отець Геннадій. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятних знаків. Урочиста церемонія проходила у музичному супроводі, який забезпечували солісти районного будинку культури.